Hlavní navigace

Atos a Siemens dokončily akvizici Siemens IT Solutions and Services

13. 7. 2011

Sdílet

Všechny podmínky předcházející transakci již byly splněny. Posledním krokem byl souhlas akcionářů Atosu, který byl oznámen během mimořádné valné hromady, která se konala 1. července 2011. 

Mimořádná valná hromada společnosti Atos přijala především tato usnesení: 

* Schválení převodu podílu koncernu Siemens ve společnosti Siemens IT Solutions and Services na Atos.

* Za tento převod Siemens získal akcie Atosu představující 15 % na akciovém kapitálu společnosti a dluhopisy směnitelné za nové nebo stávající akcie Atosu o jmenovité hodnotě 250 milionů eur, a dále 176 milionů eur v hotovosti.

* Dr. Roland Busch, člen správní rady koncernu Siemens AG, byl jmenován členem představenstva Atosu.

Z této transakce vzniká nová společnost s celkovými tržbami za rok 2010 ve výši 8,7 miliardy eur a 78 500 pracovníky ve 42 zemích.

 

Atos je světový poskytovatel IT služeb s ročními tržbami ve výši 8,7 miliardy eur a 78 500 zaměstnanci ve 42 zemích. Celosvětové základně klientů nabízí vysoce technicky vyspělé transakční služby, poradenství, systémovou integraci a řízené služby.

Společnost Atos se soustřeďuje na technologie v podnikání (business technology), které jsou motorem pokroku a pomáhají organizacím vytvářet firmu budoucnosti. Atos je celosvětovým IT partnerem Olympijských her. Akcie společnosti jsou obchodovány na pařížské burze Eurolist. Atos působí pod obchodními jmény Atos, Atos Consulting, Atos Worldline a Atos WorldGrid. Více informací lze nalézt na: atos.net

 

Siemens AG (Berlín a Mnichov) je globální elektrotechnický koncern působící v oblasti průmyslu, energetiky a zdravotnictví. Více než 160 let je synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a mezinárodní působení. Siemens AG je největším poskytovatelem technologií šetrných k životnímu prostředí. Ekologické produkty a řešení představují více než jednu třetinu celkových tržeb. Ve finančním roce 2010, který skončil 30. září 2010, činily tržby z pokračujících činností (s výjimkou Osramu a Siemens IT Solutions and Services) 69 miliard eur a čistý zisk z pokračujících činností byl 4,3 miliard eur. Na konci září 2010 zaměstnával koncern po celém světě zhruba 336 000 pracovníků. Více informací lze nalézt na: www.siemens.com.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality