Hlavní navigace

CFO společnosti AXA se stal Sébastien Guidoni

6. 11. 2013

Sdílet

„Pojišťovnictví je obor, který se neustále vyvíjí a mění spolu s dynamikou trhu. Naším cílem je vždy co nejlépe vyhovět individuálním potřebám našich klientů. Jsme potěšeni, že se nám na tak důležité pozici jako je CFO podařilo posílit tým o velmi zkušeného manažera, jakým Sébastien bezesporu je. Věřím, že nám díky svým mnohaletým zkušenostem a znalostem přispěje k naplnění našich cílů,“ uvedl Martin Vogl, generální ředitel AXA pro Českou republiku a Slovensko.

Sébastien Guidoni má bohaté zkušenosti v oblasti financí. Do skupiny AXA přišel před pěti lety z pojišťovny Allianz, kde zastával různé finanční a investiční pozice. V minulosti pracoval rovněž pro hedgeové fondy v Paříži. Působil jako finanční ředitel AXA Bank ve Francii a Maďarsku, kde prokázal své schopnosti potřebné k nastavení vize a vedení týmu i v nepříznivých ekonomických podmínkách.

Mojmír Boucník, předchozí finanční ředitel, mění své pole působnosti téměř po sedmnácti letech. Ve společnosti AXA bude působit ještě do konce listopadu letošního roku jako poradce generálního ředitele. 

 

AXA v České republice

AXA v České republice působí prostřednictvím penzijní společnosti, životní pojišťovny, pojišťovny (se zaměřením na neživotní pojištění) a investiční společnosti. Má více než 790 tisíc klientů, téměř 500 zaměstnanců a více než 63 miliard korun aktiv pod správou.

AXA životní pojišťovna má na českém pojišťovacím trhu stabilní pozici. Objem aktiv pod správou životní pojišťovny ke konci roku 2012 činil 11,2 miliardy korun. Počet smluv AXA životní pojišťovny ve stejném období dosáhl více než 287 tisíc.

 

 

  


 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?