Hlavní navigace

Comdata Czech lídrem trhu v České republice

16. 12. 2014

Sdílet

Skupina Comdata Group, klíčový partner společností pro BPO (business process outsourcing) v oblasti zákaznických služeb, oznámila akvizici společnosti Atento Česká republika od skupiny Atento Group. Tímto krokem získala Comdata Group pouhé dva roky po vstupu do České republiky pozici vedoucího poskytovatele na místním trhu outsourcingu podnikových procesů, který nadále vnímá jako vysoce růstový trh.

 

„Tato transakce, která je v souladu s dlouholetou strategií internacionalizace naší skupiny, má velký strategický význam. Umožňuje nám totiž získat operační kapacitu a konsolidovat naši přítomnost na zahraničních trzích, což je oboje klíčové pro růst našeho byznysu. Především nám to umožňuje posílit naši konkurenceschopnost ve východní Evropě, která je oblastí silného růstu a reprezentuje skvělou příležitost pro rozvoj kompetencí, které požadují nadnárodní firmy,“ komentoval akvizici Massimo Canturi, managing director Comdata Group.

 

Pro Comdata Group, která je lídrem v Itálii a provozuje centra v Rumunsku, České republice, Argentině a Turecku, je tato akvizice výrazným krokem smarem k internacionalizaci.

V roce 2013 získala Comdata prestižní cenu Investor roku v kategorii Strategické služby a IT jako uznání za své investice v ČR směřující k otevření dvou operačních center v Ostravě a Chrudimi. Tato cena byla Comdata Group předána CzechInvestem spolu s Asociací pro zahraniční investice (AFI) za významný příspěvek k ekonomickému rozvoji a zaměstnanosti.

ČTĚTE TAKÉ:

→ Nebojme se outsourcingu. Pomáhá firmám uvolnit ruce
Společnosti v ČR jsou oproti podnikům v západních ekonomikách mnohem konzervativnější. Přesto si začínají pomalu zvykat, že je často efektivnější, pokud svěří část svých nevýrobních činností, popřípadě všechny, externímu dodavateli. Proč je outsourcing administrativních činností neboli business process outsourcing výhodný a kdy je vhodné ho využít?

→ Praha je šestnáctá v celosvětovém žebříčku měst vhodných pro outsourcing

Sdružení ABSL (Association of Business Service Leaders) zveřejnilo žebříček Top 100 nejvhodnějších destinací pro outsourcing pro rok 2014 společnosti Tholons, ve kterém se na předních příčkách umístila i dvě největší města ČR. Praha obsadila 16. pozici ze sta, Brno se vešlo do první třicítky a získalo 29. místo. Obě česká města si oproti loňsku polepšila...

G+

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?