Hlavní navigace

CzechInvest vyšle do ciziny další české start-upy a otevírá doplňující výzvu projektu CzechAccelerator 2011 až 2014

29. 12. 2013

Sdílet

„V rámci výzvy, kterou jsme otevřeli jako doplněk poslední VI. výzvy projektu, získají podporu až čtyři start-upy,“ upřesňuje generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha. „Konkrétně budou moci využívat bezplatného pronájmu zahraniční kanceláře a podpory na služby expertů a poradců, na školení, mentoring, coaching a mnohé další,“ vyjmenovává.

 

Šest start-upů teď čeká na odjezd

„Zapojit se mohou začínající podnikatelé z oboru ICT, life sciences, biotechnologií, zdravotnické techniky a čistých technologií. Do zahraničních destinací vyrazí v období od 28. dubna do 27. června 2014. Projekt už podpořil celkem třicet dva firem, z toho tři dokonce vícekrát. Dalších šest start-upů teď také čeká na odjezd,“ shrnuje manažer projektu CzechAccelerator 2011-2014 Luboš Matějka.

 

Vzhůru do Singapuru

Pro mladé firmy jsou atraktivní zejména kontakty na potenciální investory, kteří by pomohli s rozšířením produktu, a navázání spolupráce se zahraničními partnery. „Od zahraničního inkubátoru očekáváme zejména pomoc při hledání strategického partnera,“ říká Pavel Röder, manažer projektu Click and Study, který se nyní s CzechAcceleratorem chystá do Singapuru. „Singapur jako multikulturní místo pro nás představuje vstupní bránu do Číny, kde bychom s naším projektem chtěli uspět. Asijský trh obecně má v našem oboru výuky jazyků obrovský potenciál. Doufáme, že se díky pobytu naučíme v místním prostředí dobře orientovat,“ doplňuje.

 

Podrobnosti o aktuální výzvě a pokyny k podání přihlášky najdete zde. Více informací o projektu včetně příběhů firem, které už projektem prošly, najdete na jeho webových stránkách www.czechaccelerator.cz. Projekt CzechAccelerator 2011 – 2014 je realizován v rámci Operačního programu Podnikání a inovace 2007 – 2013 (OPPI), programu podpory Poradenství prioritní osy 6 „Služby pro rozvoj podnikání“. 

 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?