Hlavní navigace

CzechInvest vyšle do ciziny další české start-upy a otevírá doplňující výzvu projektu CzechAccelerator 2011 až 2014

Sdílet

Ivona Novotná 29. 12. 2013

„V rámci výzvy, kterou jsme otevřeli jako doplněk poslední VI. výzvy projektu, získají podporu až čtyři start-upy,“ upřesňuje generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha. „Konkrétně budou moci využívat bezplatného pronájmu zahraniční kanceláře a podpory na služby expertů a poradců, na školení, mentoring, coaching a mnohé další,“ vyjmenovává.

 

Šest start-upů teď čeká na odjezd

„Zapojit se mohou začínající podnikatelé z oboru ICT, life sciences, biotechnologií, zdravotnické techniky a čistých technologií. Do zahraničních destinací vyrazí v období od 28. dubna do 27. června 2014. Projekt už podpořil celkem třicet dva firem, z toho tři dokonce vícekrát. Dalších šest start-upů teď také čeká na odjezd,“ shrnuje manažer projektu CzechAccelerator 2011-2014 Luboš Matějka.

 

Vzhůru do Singapuru

Pro mladé firmy jsou atraktivní zejména kontakty na potenciální investory, kteří by pomohli s rozšířením produktu, a navázání spolupráce se zahraničními partnery. „Od zahraničního inkubátoru očekáváme zejména pomoc při hledání strategického partnera,“ říká Pavel Röder, manažer projektu Click and Study, který se nyní s CzechAcceleratorem chystá do Singapuru. „Singapur jako multikulturní místo pro nás představuje vstupní bránu do Číny, kde bychom s naším projektem chtěli uspět. Asijský trh obecně má v našem oboru výuky jazyků obrovský potenciál. Doufáme, že se díky pobytu naučíme v místním prostředí dobře orientovat,“ doplňuje.

 

Podrobnosti o aktuální výzvě a pokyny k podání přihlášky najdete zde. Více informací o projektu včetně příběhů firem, které už projektem prošly, najdete na jeho webových stránkách www.czechaccelerator.cz. Projekt CzechAccelerator 2011 – 2014 je realizován v rámci Operačního programu Podnikání a inovace 2007 – 2013 (OPPI), programu podpory Poradenství prioritní osy 6 „Služby pro rozvoj podnikání“. 

 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?