Hlavní navigace

D&B snižuje rating Číně

7. 2. 2019

Sdílet

„Upozorňujeme na výraznou nejistotu ohledně očekávaných výnosům. Firmám s vyšší averzí vůči riziku je doporučeno chránit se před možnými ztrátami,“ uvádí se v analýze Dun & Bradstreet. Analytici D&B dále upozorňují na změnu obchodní politiky USA, která pro Čínu vytváří střednědobou nejistotu. Současně finanční cyklus Číny vstoupil do obtížnější fáze. Země se navíc bude muset vyrovnávat s dědictvím politiky „jednoho dítěte“ z období 1979 až 2016, které přinese jeden z nejrychlejších trendů stárnutí na světě a ovlivní ekonomiku v následujících deseti letech.

 

Na stejném ratingovém stupni jako Čínu D&B hodnotí také Albánii, Brazílii, Indii, Makedonii, Omán a Thajsko.

 

Nejpříznivější investiční klima v Evropě má aktuálně Norsko, jehož rating D&B stanovila na stupni nejnižšího rizika investice (DB1c). Následuje náš nejvýznamnější obchodní partner Německo spolu se Švédskem (DB1d). Ze zemí bývalé V4 je nejlépe hodnocena Česká republika (DB2b) před Slovenskem (DB2d), Polskem (DB3b) a Maďarskem (DB4a).

 

D&B Indikátor rizikovosti zemí je rozdělen do sedmi pásem v rozsahu od DB1 po DB7. Každé pásmo je dále rozděleno na čtvrtiny (a-d) s postupným určením kdy „a“ představuje o trochu menší riziko, než je označení „b“, atd. Jenom indikátor DB7 není rozdělen na čtvrtiny. Celkově má tedy D&B Rating zemí 25 stupňů hodnocení.

DB1 – nejnižší riziko návratnosti investic
DB2 – nízké riziko návratnosti investic
DB3 – mírné riziko návratnosti investic
DB4 – střední riziko návratnosti investic
DB5 – vysoké riziko návratnosti investic
DB6 – velmi vysoké riziko návratnosti investic
DB7 – nejvyšší riziko návratnosti investic

 

Zdroj: Bisnode 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?