Hlavní navigace

Do soutěže Podnikavá hlava se mohou zapojit i zkušení podnikatelé, vítězové dostanou peníze a cenné rady

31. 1. 2014

Sdílet

Nejlepší vyhodnocení účastníci získají nejen finanční odměnu, ale především cenné rady odborníků a zázemí při rozjezdu podnikání. Soutěž Podnikavá hlava již druhým rokem podporují společnost Asseco Solutions a její produkt – ekonomický systém HELIOS Red. „Do soutěže se mohou zapojit úplní začátečníci, studenti, ale i zkušení podnikatelé s novým nápadem. Během přípravy projektu využijí pomoci našeho konzultanta. Účast není omezena věkem, hlásit se mohou zájemci z celé České republiky,“ uvedla projektová manažerka Vědeckotechnického parku Silvie Polánková.

 

Možná přijde i.... podnikatel v sukních

Novinkou oproti minulým ročníkům je forma přihlášení. „Letos bude již vše elektronicky. Soutěžícímu se po registraci vygeneruje jeho účet a tam nahraje svůj příspěvek. Nebude už muset projekt na CD posílat poštou,“ objasnila Polánková. 

Vedle hlavní soutěže je vypsána i soutěž pro středoškoláky. Pokud nejsou plnoletí, musejí mít dospělého garanta soutěže. Zvláštní kategorií soutěže je Podnikatel v sukních. Utkají se v ní projekty, které připravily ženy, nebo jsou pro příslušnice něžného pohlaví určené. Vítěze podpoří Olomoucký kraj, který je partnerem soutěže. Loni se do kategorie přihlásilo celkem 25 soutěžících, oproti předchozímu ročníku se tak zájem zvýšil téměř dvojnásobně. 

„Asseco Solutions patří mezi klíčové hráče trhu podnikových informačních systémů v ČR a jako tradiční IT společnost považujeme inovativnost za něco samozřejmého, čemu se moderní firma průběžně musí věnovat. Proto je přirozené, že podporujeme projekty jako je Podnikavá hlava. Jsme přesvědčeni, že trend zvyšující se úrovně soutěže bude zachován i v pátém ročníku a již teď se těšíme na letošní výsledky,“ říká Jiří Hub, výkonný ředitel a místopředseda představenstva Asseco Solutions.

 

Nemám na krku ledajakou hlavu...

Hlavou letošního ročníku je Martin Zavadil, který loni zvítězil s příspěvkem „Sledujeme divadlo“.  „Tím nejlepším, co mi Podnikavá hlava dala, bylo potvrzení skutečnosti, že má smysl začít podnikat. Že prodej záznamů divadelních představení není mrtvý nápad a že nemám na krku ledajakou hlavu, ale dost možná tu podnikavou,“ zhodnotil přínos soutěže Zavadil. 

Vloni se klání zúčastnilo rekordních 67 projektů. Celkem již v minulosti Podnikavou hlavou prošlo téměř 200 soutěžících, někteří z nich uvedli své nápady do praxe. Vítěz letošního ročníku bude znám v květnu. Vědeckotechnický park nejúspěšnějším soutěžícím zajistí kancelářské prostory a zázemí pro podnikání a poskytne i konzultační služby. 

Podrobné informace o soutěži jsou dostupné na www.podnikavahlava.cz .

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?