Hlavní navigace

Dotace na úspory energií a zavádění inovací

26. 2. 2010

Sdílet

Tři miliardy na úspory energie a využití obnovitelných a druhotných energetických zdrojů nabízí program Eko-energie. Program Inovace – Inovační projekt chce podpořit čtyřmi miliardami zavádění inovací.

Třetí výzva programu Eko-energie podpoří snižování spotřeby energie při výrobě a častější využívání obnovitelných zdrojů. Podniky všech velikostí mohou žádat o dotaci na úspory energie, tedy například na využití odpadní energie při výrobě, modernizaci zařízení na výrobu energie či na zateplení budov – s výjimkou rodinných a bytových domů. Malé a střední podniky mohou využít spolufinancování z fondů EU také na obnovitelné a druhotné energetické zdroje, například na stavbu či rekonstrukci malých vodních elektráren nebo zařízení na získávání energie z biomasy. Na jeden projekt v programu Eko-energie je možné získat dotaci v hodnotě 500 tisíc až 250 milionů korun. Příjem žádostí potrvá od 1. března 2010 do 30. června 2010.

Dotace z aktuální čtvrté výzvy programu Inovace – Inovační projekt podpoří nákup strojů a zařízení, které umožní přenos výsledků výzkumu a vývoje do výroby, nebo také nákup know-how či licencí potřebných při zavádění nově vyvinutých produktů na trh. Pro tento typ projektů podniky mohou získat dotaci od jednoho do 75 milionů korun, maximální výše dotace se zvyšuje až na 150 milionů korun v případě, že žadatel působí v některém z regionů se soustředěnou podporou státu (dle přílohy č. 1 k usnesení vlády 560/2006).

Malé a střední podniky mohou z programu Inovace – Inovační projekt dále získat dotaci až dva miliony korun na projekty zaměřené na organizační a marketingové inovace, například na zavedení nového způsobu prodeje nebo na financování spolupráce s jinými firmami a veřejnými institucemi. Příjem žádostí o dotaci potrvá od 1. května 2010 do 30. září 2010.

Žádosti do obou programů bude přijímat agentura CzechInvest prostřednictvím aplikace eAccount. 

Své projekty mohou už nyní podnikatelé konzultovat v regionálních kancelářích agentury CzechInvest nebo na centrále v Praze. Zájemcům je každý všední den od 9 do 13 hodin k dispozici také bezplatná informační linka o podpoře podnikání na telefonním čísle 800 800 777.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?