Hlavní navigace

Gordic nahradil dosavadní informační systém v městské části Praha 1

11. 1. 2017

Sdílet

2. ledna 2017 městská část Praha 1 spustila ekonomický a agendový informační systém GINIS společnosti Gordic. Tímto krokem završila přechod z dosavadního systému SAP, který trval s přestávkami zhruba 15 měsíců. Navazoval na zhruba dvouletý interní proces ekonomických, technických a právních analýz posuzujících možné varianty směřování systému úřadu.

Zavedení systému se účastnil zkušený tým specialistů Gordic, který zorganizoval pro městskou část více než 40 školení a workshopů. „Projekty podobného typu pro nás nejsou žádnou novinkou. Nicméně každá organizace má svá vlastní specifika, daná především interním stavem softwarové architektury, což se plně projevilo i v městské části Praha 1. Realizace tak byla netriviální především v koordinaci hned několika dodavatelů informačních systémů. A to jak ve vytvoření architektury a následném vybudování celé řady nutných integračních vazeb, tak v koordinaci samotného náběhu řešení do ostrého provozu,“ říká vedoucí projektu společnosti Gordic Václav Pávek.

GINIS Enterprise je od roku 2010 v provozu jako ekonomický systém Magistrátu hlavního města Prahy, městských částí Praha 2 až 57, pražské městské policie, Technické správy komunikací hl. m. Prahy, městské knihovny a dalších v rámci tzv. Jednotného ekonomického systému. Ten kompletně pokrývá účetní a rozpočtovou oblast hlavního města Prahy.

„Implementací systému v Praze 1 je zajištěna plná kompatibilita se zmíněným unifikovaným řešením,“ připomíná Pávek. Na vyhodnocení výsledků je podle něho zatím brzy. „Gordic nefunguje jako dodavatel krabicových řešení, nýbrž kontinuálně poskytuje zákazníkům asistence, konzultace a další podporu provozu po celou životnost systému. Náběh řešení bude pokračovat v různých agendách s ohledem na inventury a uzávěrky. První relevantní hodnocení výsledků se dá očekávat dle našich zkušeností s úřady podobné velikosti zhruba za rok.“

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?