Hlavní navigace

Home office: 85 % lidí práce z domu vyhovuje

30. 3. 2020

Sdílet

Třetina pracujících Čechů má možnost pracovat z domova a 28% tuto možnost aktuálně využívá. Většině z nich práce doma vyhovuje stejně nebo dokonce více než práce na pracovišti, jen 15 % Čechů home office nevyhovuje. Polovina Čechů je doma stejně produktivní jako v práci, čtvrtina dokonce produktivnější. Vyplývá to z průzkumu společnosti Solitea, který proběhl minulý týden na reprezentativním vzorku 2 000 respondentů.

 

V Česku kvůli současným karanténním opatřením pracuje rekordní množství lidí z domova. Možnost čerpat home office má podle průzkumu 33 % pracovně aktivních Čechů. Většina z nich ho v aktuální situaci čerpá, jen 4 % Čechů tuto možnost nevyužívá. Dalších 8 % respondentů by z domova mohlo pracovat, ale zaměstnavatel jim to neumožňuje. Zbylým 59 % pracovníkům home office neumožňuje povaha jejich práce, jde například o řidiče nebo zaměstnance ve výrobě.

 

Z průzkumu dále vyplynulo, že většině Čechů, kteří mají možnost pracovat z domova, home office vyhovuje. Celým 44 % z nich vyhovuje stejně jako práce na pracovišti, dalším 41 % vyhovuje práce z domu dokonce více. Jen 15 % respondentů uvedlo, že jim práce z domova nevyhovuje. Necelá polovina Čechů je podle průzkumu doma stejně produktivní jako na pracovišti, čtvrtina je dokonce více produktivní a zbylá čtvrtina přiznala sníženo

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?