Hlavní navigace

Jedinečné kancelářské budovy světa

28. 12. 2016

Sdílet

Co spojuje vítěze soutěže Architizer A+ awards show?

 

Kancelářské budovy z různých koutů světa, které spojuje jedno a totéž: Jsou originální a cokoliv, jen ne nudné či bez nápadu. Protože moderní office centrum může být i hotovým uměleckým dílem či architektonickým skvostem, stačí pouze při jeho tvorbě použít kreativitu, fantazii, nejnovější technologie a různé vychytávky, díky kterým se obyčejná kancelářská budova rázem promění na úžasné, dech beroucí stavby vzbuzující obdiv a uznání. A jistě vzbuzují i chuť v nich pracovat.

 

Jedinečné kanceláře po světě

 

Kancelářské budovy ohromomující svou výjimečností a netradičním designem najdete od Helsinek až po Tokio. A co je činí tak specifickými? Třeba větrné turbíny, které pomáhají celé budově vyrábět vlastní energii či zrcadlová fasáda, zkrátka nějaký originální prvek, díky němuž se tyto stavby vymykají představě o běžném výběru kancelářských prostor.

 

10 kancelářských skvostů

 

  • Centrála Arctia Shipping. Tento plovoucí přístav najdete ve finských Helsinkách.
  • Center South 1202 v Seattlu je nízkoenergetický dům sloužící pro účely americké federální armády.
  • Kancelářská budova nacházející se v indickém městě Jaipur je specifická tím, že je postavena ze 72 venkovních stínicích dekorativních panelů, které jsou schopny odolat i těm nejextrémnějším teplotám.
  • Dear Ginza v Tokiu je další zajímavou kancelářskou budovou. Zaujme už na první pohled, a to svým "pomačkaným" vzhledem.
  • Magma Towers v Monterrey v Mexiku zase navenek připomíná hru Tetris.
  • Prosklená budova Turninn v Reykjavíku na Islandu odráží profil okolní krajiny.
  • Pearl River Tower v Guangzhou najdete v Číně. Je speciální tím, že je samostatná ve výrobě elektřiny, kterou získává vháněním vzduchu do turbín na důmyslně postavené fasádě.


Pearl River Tower, Čína
Foto: IndexxRus (Own work)
[CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)],
via Wikimedia Commons

 

  • Stavba Siemens v Abu Dhabi ve Spojených Arabských Emirátech je považováno za jednu z nejmodernějších nízkoenergetických kancelářských budov široko daleko.
  • The Capital v Bombaji má na jedné straně stěny vajíčko jako symbol pokroku a rozvoje.
  • A na závěr nás zaujaly dvě věže Al Bahr Towers v Abu Dhabi ve Spojených Arabských Emirátech, které mají 25 pater. Jejich výjimečný mřížkový design připomíná "Mashrabiya", což jsou tradiční orientální stínítka sloužící ke zvýšení soukromí. 

Zdroj: kancelare.cz

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?