Hlavní navigace

Každý druhý Čech si letos plánuje vzít půjčku

29. 1. 2018

Sdílet

Chuť obyvatel České republiky půjčovat si neklesne ani v roce 2018. Půjčku si v roce 2018 plánuje vzít 45 % občanů, které oslovila renomovaná agentura IPSOS v exkluzivním výzkumu pro společnost ESSOX. Nejčastěji by si dotázaní byli ochotni půjčit na financování nákupu nemovitosti (49 % dotázaných), na financování automobilu (27 % dotázaných) a na ostatní investice do bydlení a nemovitostí (24 % dotázaných).

 

„Chuť spotřebitelů půjčovat si je daná i stávající situací na trhu finančních služeb, kdy je v České republice vysoká konkurence poskytovatelů úvěrů, a ta udržuje historicky nejlepší podmínky úvěrů pro spotřebitele.“ uvedla k výsledkům výzkumu Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX. Rekordní chuť občanů půjčovat si na investice do nemovitostí a bydlení je dlouhodobým trendem několika uplynulých let. Překvapivější jsou proto výsledky v dalších oblastech dotazování. Třetina oslovených zvažuje půjčku finančních prostředků na nákup osobního automobilu. U mladých řidičů ve věku 18 – 26 let je to dokonce 40 procent respondentů.

 

Podstatně nižší ochotu půjčovat si uvádějí spotřebitelé u nákupu domácích spotřebičů (13 % respondentů) či elektroniky, jako jsou mobilní telefony, počítače, či tablety (5 % respondentů). Na běžné výdaje si v letošním roce plánuje formou kreditní karty či kontokorentního úvěru půjčovat necelých 11 % občanů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?