Hlavní navigace

Koch Equity Development investuje 2 miliardy dolarů do společnosti Infor

12. 12. 2016

Sdílet

Infor, katerý se zaměřuje na odvětvově zaměřené podnikové aplikace, že Koch Equity Development (KED), investiční a akviziční pobočka Koch Industries, investuje do společnosti Infor více než 2 miliardy dolarů.

Dohoda poskytne firmě Infor přístup k růstovému kapitálu s cílem akcelerovat inovační aktivity, rozšířit distribuci produktů a pokračovat v transformaci trhu s podnikovými aplikacemi.

Koch Industries je americká nadnárodní společnost, která zaměstnává 100.000 pracovníků po celém světě a podle časopisu Forbes je druhou největší privátně vlastněnou firmou ve Spojených státech s ročním obratem cca 100 miliard dolarů.

Infor se stal prvním dodavatelem podnikového softwaru, který umístil klíčové odvětvové aplikace do cloudu využívané nyní 66 miliony uživatelů. Dvouciferného nárůstu obratu v posledním čtvrtletí bylo z velké části dosaženo 130% meziročním růstem příjmů v oblasti SaaS aplikací a více než polovinu softwarového prodeje nyní tvoří příjmy z cloudových aplikací.

„Koch je jednou z největších privátních společností na světě s diverzifikovanými aktivy a značnými zdroji pro podporu další fáze růstu Infor, a proto nás jejich podpora velmi těší,“ řekl Charles Phillips, výkonný ředitel Infor. „Řada velkých globálních firem zvolila Infor jako moderní alternativu k tradičním nabídkám podnikových aplikací. Infor má zdroje i kapitál na to, aby poskytl digitální platformu i těm největším organizacím.“

Pod vedením Charlese Phillipse investoval Infor za posledních 5 let přibližně 2 miliardy dolarů do produktového designu a vývoje a uvedl více než 400 nových produktů, 1.700 integrací a 16.000 odvětvových funkcionalit v rámci produktových sad CloudSuite. Infor dnes zaměstnává 15.000 pracovníků a je přítomen ve více než 170 zemích.

Transakce, která je předmětem schválení regulačních orgánů, by měla být uzavřena začátkem roku 2017. Stávající spoluvlastníci Infor včetně Golden Gate Capital a Summit Partners, budou i nadále mít nad společností kontrolu. KED bude mít právo jmenovat čtyři z devíti členů výkonné rady v mateřském holdingu Infor.

Zdroj: Infor

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?