Hlavní navigace

Kupeg zvýšil příjmy z pojistného o 5,9 milionů korun a zůstává lídrem českého trhu

11. 6. 2015

Sdílet

Kupeg je i nadále lídrem úvěrového pojištění na českém trhu. „Díky vývoji pojistných sazeb a stabilnímu objemu pojišťovaných transakcí došlo ve srovnání s rokem 2013 k růstu čistého předepsaného pojistného o 3,3 procenta,“ říká Michal Veselý, generální ředitel Kupeg úvěrová pojišťovna.

 

V roce 2014 poprvé po pěti letech poklesla riziková angažovanost ve srovnání s předchozím rokem, a to o 13 %. „To bylo mimo jiné výsledkem proaktivní rizikové strategie spojené s vývojem na Ukrajině i změn v hodnotách kurzů některých měn a jedná se o výkyv, který bude v průběhu roku 2015 plně eliminován nárůstem objemu pojišťovaných transakcí,“ upřesňuje Michal Veselý. Na konci loňského roku činila riziková angažovanost (součet platných úvěrových limitů) 76,4 miliard korun.

 

Znatelný pokles nastal u frekvence hrozících pojistných událostí, která poukazuje na zlepšení ekonomického prostředí na klíčových trzích. Ve srovnání s předchozím rokem poklesla frekvence pojistných událostí o 21 %. Tento příznivý vývoj posiluje Kupeg pro případné budoucí výkyvy v ekonomickém prostředí a garantuje klientům zachování pojistné kapacity i pro méně příznivá období.

 

V roce 2014 Kupeg pojišťoval transakce především za odběrateli v České republice (48 %), následované odběrateli na Slovensku (8 %) a v Polsku (8 %). Od roku 2011 má Kupeg své zastoupení v Bratislavě a letos v lednu otevřel pobočku také v polské Varšavě. „I proto očekáváme v letošním roce výrazné navýšení objemu pojištěných transakcí na polském trhu. Chceme pokračovat v dynamickém rozvoji v zemích, kde jsme přítomni,“ uzavírá Michal Veselý z Kupegu. Slovenská pobočka uzavřela loňský rok s 23% nárůstem hrubého předepsaného pojistného ve srovnání s rokem 2013.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?