Hlavní navigace

Martin Kuba: pomůžeme podnikatelům prorazit na rozvíjejících se trzích

25. 11. 2011

Sdílet

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba se včera zúčastnil Dne podnikatelů pořádaného Asociací malých a středních podnikatelů a živnostníků České republiky pod záštitou premiéra Petra Nečase. Ministr Kuba vystoupil v rámci moderované debaty, která akci uzavírala a která byla podle slov pořadatelů zároveň hlavním bodem programu.

 

Pomoci tam, kam se sami nedostanou

"Mezi mé hlavní priority patří podpora exportu, posilování naší konkurenceschopnosti a omezování administrativní zátěže podnikání. Ministerstvo průmyslu a obchodu dnes připravuje novou exportní strategii. Ta se zaměří zejména na malé a střední podnikatele a já chci, aby to byl živý dokument, ve kterém stát firmám nabídne skutečně funkční podporu, která našim podnikatelům pomůže prostřednictvím sady opatření prorazit na rozvíjejících se trzích, kam se sami bez podpory státu nedostanou,” řekl ministr Martin Kuba a dodal: „Podnikatelé od nás také potřebují informace o příležitostech na těchto trzích. A takové informace se k nim musí dostávat rychle.“

Spolu s ministrem Kubou se debaty zúčastnila také místopředsedkyně vláda Karolína Peake, ministr dopravy Pavel Dobeš nebo majitel společnosti Sapeli Jindřich Procházka, analytik a ředitel společnosti Cyrrus Jan Procházka a investor Ivan Pilný.

 

Záruky za úvěry pro malé a střední podnikatele

"Jedním z konkrétních účinných způsobů podpory, jak můžeme podnikatelům v době nejisté ekonomiky pomoci, jsou záruky za úvěry pro malé a střední podnikatele, které ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou stát nabízí. Chci, aby tato forma podpory byla otevřená co největšímu počtu našich podniků. Také proto považuji za důležité, aby stát usiloval o navýšení vlastnického podílu v ČMZRB na více než tři čtvrtiny,” zmínil také během svého vystoupené ministr Kuba.

Hlavními tématy panelové diskuse byly otázky: „Kam bude směřovat malé a střední podnikání v příštím roce? Krize je za námi nebo před námi? Co můžeme očekávat od státu? Kam investovat?“ Celkem se Dne podnikatelů zúčastnilo přes 300 lidí.

 

 

Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?