Hlavní navigace

Martinské slavnosti již po páté!

6. 11. 2015

Sdílet

Hlavní ideou festivalu je uvádět koncerty pro klavír a orchestr ve verzích pro dva klavíry a méně známá klavírní díla většího rozsahu. Nejinak tomu bude i v letošním roce, kdy těžištěm dramaturgií je hudba francouzská. Publikum bude moci vyslechnout mimo jiné oba koncerty Maurice Ravela či málo hraný koncert pro sólový klavír Charlese-Valentina Alkana. Mezi sólisty se objeví například Ivo Kahánek, který se nedávno vystoupil s Berlínskou filharmonií nebo také francouzská klavíristka Stéphanie Elbaz, která rovněž vystoupí na mimořádném koncertu festivalu v Brně.

 

Festival je úzce spjat s iniciativou Stop grantokracii, jejímiž autory jsou Martin Víta a Miloň Čepelka (Divadlo Járy Cimrmana). Iniciativa si klade za cíl upozorňovat na rizika masivního využívání či zneužívání grantových podpor nejen v oblasti kultury a propagovat drobné mecenášství. Martinské slavnosti klavíru jsou důkazem, že špičkově obsazený festival nemusí být financován z veřejných zdrojů, ani nemusí být podbízivě komerční,  ale může fungovat pouze na základě drobných sponzorských darů.

 

Letošní ročník festivalu zaštítil prof. RNDr. Jiří Zlatuška, CSc. – profesor informatiky a předseda sněmovního Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně. Festival rovněž zaštítilo Velvyslanectví Francie v ČR. Nefinančním partnerem akce je Nadační fond proti korupci.

 

Nejbližší koncert se koná 11.11.2015.

 

IDG Czech Republic je mediálním partnerem festivalu.

Program a další informace na www.martinskeslavnosti.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?