Hlavní navigace

Nejlepší exportér letos získá díky projektu HSBC Grant milion korun

18. 9. 2013

Sdílet

HSBC Bank plc – pobočka Praha, dnes zahájila 5. ročník projektu na podporu exportu HSBC GRANT, který jedinečnou formou nabízí podporu českých exportérů ve spolupráci s odbornými partnery a oborovými asociacemi. Odborná porota, složená z partnerů projektu, v dvoukolovém hodnocení vybere vítěze, který získá cenu v hodnotě jednoho milionu korun, a zároveň nezbytné know-how v podobě právního a obchodního poradenství při řešení konkrétního exportního případu. Navíc získá možnost zúčastnit se „HSBC Global Connections International Exchanges”, což je série mezinárodních setkání podniků a specialistů se zaměřením na příležitosti a strategie obchodního růstu. Odbornou pomoc poskytnou partneři projektu – Česká exportní banka, CzechTrade, Ernst&Young, EGAP, White&Case, Svaz průmyslu a dopravy ČR. Soutěžící se mohou přihlašovat na www.podporaexportu.cz od 15. listopadu 2013 do 15. února 2014.

 

Těšíme se všichni na očekávaný německý růst

Domácí trh vykazuje solidní růst a nejrychlejší nárůst nových zakázek od dubna 2011. Zlepšení podnikatelských podmínek v českém výrobním sektoru bude podle všeho trvalejšího rázu, neboť v srpnu výrobní sektor rostl již čtvrtý měsíc za sebou. Výroba dosáhla dvouletého maxima, zatímco novým zakázkám výrazně pomohly nové exportní zakázky. Ukázal to výrobní index nákupních manažerů HSBC PMI® pro Českou republiku. 

„Údaje z našeho průzkumu svědčí o pozitivní situaci v českém výrobním sektoru a přispěly k tomu také nové exportní zakázky. Česká republika, jakožto otevřená ekonomika, která třetinu svého exportu vyváží do Německa, bude navíc jistě těžit z očekávaného německého růstu. Rostoucí příležitosti českých exportérů chceme i letos podpořit v rámci nového ročníku projektu HSBC Grant,“ uvedl Mark Winterflood, generální ředitel HSBC Bank plc – pobočka Praha.

 

Go East!

Jak ukázalo šetření Svazu průmyslu a dopravy ČR mezi 350 českými exportéry, Rusko je i v letošním roce trhem, o který je největší zájem. O konzultace k této zemi projevilo zájem zhruba 30 % všech zúčastněných firem. Dalšími dvěma favority jsou Ukrajina a Kazachstán. Na rozdíl od předchozích let se zájem exportérů již nesoustřeďuje tolik na velké země jako je Čína a Brazílie, patrná je diverzifikace.

 

Exportéři získají potřebné know-how 

Mezi zářím 2013 a dubnem 2014 zároveň proběhne série tří odborných seminářů pro širokou obec tuzemských exportérů, na kterých díky HSBC a jejím partnerům získají potřebné znalosti ke svému dalšímu rozvoji – tentokrát se semináře zaměří na Latinskou Ameriku, Rusko a Afriku.   

HSBC GRANT na podporu exportu je unikátní projekt zaměřující se na podporu českých podniků při rozvoji jejich exportních aktivit. Principem projektu je grantová soutěž a odborné semináře pro exportéry, na kterých díky HSBC a jejím partnerům získáte potřebné znalosti ke svému dalšímu rozvoji.

                                  

                                          

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?