Hlavní navigace

Novým finančním ředitelem společnosti NET4GAS bude od března Václav Hrach

Sdílet

Milan Řepka 30. 1. 2014

Václav Hrach Václav Hrach do společnosti NET4GAS, která je výhradním přepravcem zemního plynu v České republice, přichází po třinácti letech ve vedení skupiny MVV Energie CZ. Jeho hlavním úkolem na nové pozici bude optimalizovat finanční strukturu firmy a zajistit optimální kapitálové výdaje do plynárenských projektů, s cílem dosáhnout hlubší integrace trhu s plynem ve střední Evropě. Václav Hrach se může spolehnout na svou dlouholetou zkušenost v energetice. Pracoval téměř čtrnáct let na vysokých manažerských pozicích energetické skupiny MVV Energie CZ, která podniká především v oboru výroby a distribuce tepla.

 

Ve společnosti MVV Energie CZ s.r.o. pracoval Václav Hrach od roku 2000, nejprve jako finanční ředitel a následně od roku 2005 jako CEO a jednatel, odpovědný především za strategii rozvoje a akvizice MVV v České republice. Po transformaci společnosti na akciovou společnost se stal členem představenstva a od roku 2009 zastával funkci předsedy představenstva společnosti MVV Energie CZ a.s.

 

„Příchodem Václava Hracha získává manažerský tým společnosti NET4GAS zkušeného vrcholového manažera s dlouhodobou praxí v energetice, včetně regulovaných činností. Věřím, že zejména jeho dosavadní odborné zkušenosti ve finanční oblasti přispějí k dalšímu rozvoji společnosti,“ dodává Andreas Rau, generální ředitel NET4GAS. 

 

Ing. Václav Hrach, Ph.D. (39 let) v roce 1997 absolvoval strojní fakultu ČVUT v Praze v oboru ekonomika a řízení podniku a tamtéž v roce 2000 završil postgraduální doktorské studium (Ph.D.). Profesní kariéru zahájil již v posledním ročníku studia v útvaru marketingu akciové společnosti Škoda Praha, a.s. V letech 1997 až 2000 byl partnerem společnosti TES Praha, a.s., kde vedl řadu významných projektů zaměřených na controlling a management informací. V této době přednášel také na strojní fakultě ČVUT v Ústavu řízení a ekonomiky podniku. Od roku 2000 působil ve společnosti MVV Energie CZ s.r.o. zpočátku jako finanční ředitel a od roku 2005 jako CEO a jednatel. Od roku 2009 byl členem představenstva a později předsedou představenstva společnosti MVV Energie CZ a.s. V této funkci úspěšně završil program restrukturalizace skupiny a dosáhl podstatného zvýšení přidané ekonomické hodnoty a výrazného zvýšení tržního podílu skupiny. Václav Hrach zastupoval MVV ve výkonné radě Teplárenského sdružení České republiky a radě COGEN Czech.

 

NET4GAS s.r.o. je výhradní provozovatel tranzitních plynovodů v České republice, a zajišťuje tak nezávislý, spolehlivý a bezpečný provoz české plynárenské přepravní soustavy. Jako nezávislý přepravce poskytuje svým národním i mezinárodním partnerům široké portfolio služeb v oblasti přepravy plynu. Společnost NET4GAS provozuje přes 3800 km vysokotlakých plynovodů, především pro účely mezinárodní přepravy. NET4GAS se svými 500 zaměstnanci zajišťuje roční přepravu zemního plynu v objemu přes 35 miliard kubických metrů zemního plynu. Od léta 2013 je vlastníkem společnosti NET4GAS konsorcium Allianz Capital Partners a Borealis Infrastructure. 

Našli jste v článku chybu?