Hlavní navigace

Novým finančním ředitelem společnosti NET4GAS bude od března Václav Hrach

30. 1. 2014

Sdílet

Václav Hrach Václav Hrach do společnosti NET4GAS, která je výhradním přepravcem zemního plynu v České republice, přichází po třinácti letech ve vedení skupiny MVV Energie CZ. Jeho hlavním úkolem na nové pozici bude optimalizovat finanční strukturu firmy a zajistit optimální kapitálové výdaje do plynárenských projektů, s cílem dosáhnout hlubší integrace trhu s plynem ve střední Evropě. Václav Hrach se může spolehnout na svou dlouholetou zkušenost v energetice. Pracoval téměř čtrnáct let na vysokých manažerských pozicích energetické skupiny MVV Energie CZ, která podniká především v oboru výroby a distribuce tepla.

 

Ve společnosti MVV Energie CZ s.r.o. pracoval Václav Hrach od roku 2000, nejprve jako finanční ředitel a následně od roku 2005 jako CEO a jednatel, odpovědný především za strategii rozvoje a akvizice MVV v České republice. Po transformaci společnosti na akciovou společnost se stal členem představenstva a od roku 2009 zastával funkci předsedy představenstva společnosti MVV Energie CZ a.s.

 

„Příchodem Václava Hracha získává manažerský tým společnosti NET4GAS zkušeného vrcholového manažera s dlouhodobou praxí v energetice, včetně regulovaných činností. Věřím, že zejména jeho dosavadní odborné zkušenosti ve finanční oblasti přispějí k dalšímu rozvoji společnosti,“ dodává Andreas Rau, generální ředitel NET4GAS. 

 

Ing. Václav Hrach, Ph.D. (39 let) v roce 1997 absolvoval strojní fakultu ČVUT v Praze v oboru ekonomika a řízení podniku a tamtéž v roce 2000 završil postgraduální doktorské studium (Ph.D.). Profesní kariéru zahájil již v posledním ročníku studia v útvaru marketingu akciové společnosti Škoda Praha, a.s. V letech 1997 až 2000 byl partnerem společnosti TES Praha, a.s., kde vedl řadu významných projektů zaměřených na controlling a management informací. V této době přednášel také na strojní fakultě ČVUT v Ústavu řízení a ekonomiky podniku. Od roku 2000 působil ve společnosti MVV Energie CZ s.r.o. zpočátku jako finanční ředitel a od roku 2005 jako CEO a jednatel. Od roku 2009 byl členem představenstva a později předsedou představenstva společnosti MVV Energie CZ a.s. V této funkci úspěšně završil program restrukturalizace skupiny a dosáhl podstatného zvýšení přidané ekonomické hodnoty a výrazného zvýšení tržního podílu skupiny. Václav Hrach zastupoval MVV ve výkonné radě Teplárenského sdružení České republiky a radě COGEN Czech.

 

NET4GAS s.r.o. je výhradní provozovatel tranzitních plynovodů v České republice, a zajišťuje tak nezávislý, spolehlivý a bezpečný provoz české plynárenské přepravní soustavy. Jako nezávislý přepravce poskytuje svým národním i mezinárodním partnerům široké portfolio služeb v oblasti přepravy plynu. Společnost NET4GAS provozuje přes 3800 km vysokotlakých plynovodů, především pro účely mezinárodní přepravy. NET4GAS se svými 500 zaměstnanci zajišťuje roční přepravu zemního plynu v objemu přes 35 miliard kubických metrů zemního plynu. Od léta 2013 je vlastníkem společnosti NET4GAS konsorcium Allianz Capital Partners a Borealis Infrastructure. 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?