Hlavní navigace

Novým ústředním ředitelem Státní energetické inspekce je Pavel Gebauer

11. 9. 2014

Sdílet

"Po několika letech bude mít Státní energetická inspekce řádně jmenovaného ústředního ředitele. Chtěl bych poděkovat panu Petru Holoubkovi za práci, kterou v době, kdy byl pověřen řízením inspekce, odvedl. Od nového ústředního ředitele očekávám, že Státní energetická inspekce bude pod jeho vedením pokračovat v kvalitním a intenzivním výkonu své kontrolní činnosti," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. O významu, který ministr Mládek kontrolní činnosti SEI přikládá, svědčí mimo jiné to, že je po dlouhé řadě let prvním ministrem, který Státní energetickou inspekci osobně navštívil.

 

V hledáčku jsou legislativní změny

Za svou základní prioritu nový ústřední ředitel označil transformovat SEI pro plnění nových úkolů v oblasti hospodaření s energií. "Inspekci čekají náročné úkoly. Je potřeba zvýšit informovanost veřejnosti o činnostech inspekce a jejich výsledcích. SEI se bude muset intenzivněji věnovat oblasti průkazů energetické náročnosti budov, kontroly kotlů, klimatizací a ekodesignu. Budeme muset vybudovat nový systém kontroly penalizace nízkoúčinné výroby elektřiny z hnědého uhlí. Dále chci lépe využívat získaných vědomostí z prováděných kontrol a tyto zkušenosti aktivně předávat Ministerstvu průmyslu a obchod tak, aby mělo zpětnou vazbu a podklady pro případné legislativní změny," uvedl Gebauer.

Pavel Gebauer je absolventem Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě. Od roku 2006 působil na Ministerstvu průmyslu a obchodu, od července 2012 zastával pozici ředitele sekce energetiky. Dále působí jako člen vládní rady Mezinárodní energetické agentury a předseda Rady SURAO.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?