Hlavní navigace

O pojištění proti internetovým rizikům projevilo zájem už 1000 klientů

22. 4. 2016

Sdílet

Internet dnes patří k životu většiny lidí. Přináší mnoho benefitů, ale také nových rizik. Běžnému uživateli se bohužel dostávají jen velmi omezené možnosti, jak se v takových případech bránit. ČSOB Pojišťovna proto jako první v České republice uvedla začátkem roku na trh Pojištění internetových rizik a zatím uzavřela více než tisíc těchto pojistek; pojišťovna to hodnotí jako úspěch.

 

„V průměru nyní uzavřeme zhruba čtyřicet pojistek denně. Na to o jak okrajový a nový typ pojištění se jedná, nás tato čísla příjemně překvapila. Je vidět, že Internet jako potencionální zdroj rizik a problémů pro život, vnímá řada lidí a cítí potřebu se chránit. S tím může právě naše pojištění velmi dobře pomoci,“ uvedl ředitel Odboru pojištění majetku a odpovědnosti ČSOB Pojišťovny Michael Neuwirth.

 

Největší zájem mají o pojištění internetových rizik ženy a muži ve věku 35 až 50 let. „Na tuto věkovou hranici připadá přes 40% ze všech uzavřených smluv. Co se týká zájmu o tento produkt z hlediska pohlaví, tak je to přesně padesát na padesát. Perličkou je, že máme už i skoro 30 klientů ve věkové hranici 75+. Je vidět, že internet, ale i rizika s ním spojená jsou tématem celé populace,“ řekl Michael Neuwirth z ČSOB Pojišťovny.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?