Hlavní navigace

Podnikání na Internetu se daří: vlastník portálu ZnámýLékař.cz získal 10 mil. USD na další rozvoj

25. 5. 2015

Sdílet

V investičním kole byly největšími investory Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) prostřednictvím svého fondu Venture Capital Investment Programme a Lukasz Gadowski, který stál již za mnoha úspěšnými projekty, například rozvážkovou službou Delivery Hero.

 

Dalšími investory v rámci tohoto kola byli zakladatel společnosti OLX a andělský investor Fabrice Grinda, který také investuje do služeb Airbnb a Uber. V tomto kole přispěli také stávající investoři Point Nine Capital, Piton Capital a RTAventures. Společně s předchozími investičními koli platforma DocPlanner získala již 14 milionů USD.

Služba DocPlanner, kterou v roce 2012 spustil polský podnikatel Mariusz Gralewski, již nabízí databáze lékařů na 25 trzích v Evropě, Jižní Americe a Asii. Platforma přitahuje přes sedm milionů unikátních návštěvníků měsíčně, což vede k více než 100.000 návštěv objednaných každý měsíc.

Gralewski, který je také spoluzakladatelem polské profesní sociální sítě GoldenLine.pl, k tomu říká: „Od spuštění v roce 2012 pilně pracujeme na tom, aby se ze služby DocPlanner stala hlavní platforma pro objednávání u lékařů. Nejprve v Evropě, potom i celosvětově. Finance ze série B nám toho pomohou dosáhnout tím, že nám umožní rozšířit tým a najmout vyšší management, dále vylepšit naši službu a zahájit v roce 2015 obchodní činnost na dvou dalších trzích.“

 

Bakhrom Ibragimov, vedoucí programu EBRD pro investice rizikového kapitálu, uvedl: „Jsme nadšení, že můžeme podpořit službu DocPlanner v posilování vedoucí pozice v regionu střední a východní Evropy a práci na zaujetí vedoucí globální pozice v sektoru zdravotnictví.”

 

Návštěvníci webu DocPlanner mohou vyhledávat lékaře ve svém okolí a objednávat se na prohlídky. Šetří jim to čas a zajišťuje spolehlivý a pohodlný přístup k lékařské péči. Lékaři i pacienti mohou využívat online kalendář služby DocPlanner, který zobrazuje obsazenost jednotlivých lékařů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality