Hlavní navigace

Proces reportingu v kontextu moderních nástrojů

26. 4. 2012

Sdílet

Česká asociace pro finanční řízení (CAFIN) opět pořádá workshop Proces reportingu v kontextu moderních nástrojů. V minulém roce ho navštívil rekordní počet účastníků, a tak se pro velký zájem koná i letos. Workshop začíná 22. května a vstup je pro členy asociace zdarma. 

„Cílem workshopu je představit moderní pojetí procesu reportingu,“ říká Olga Cechlová z řídícího výboru asociace. Jako vždy bude workshop zaměřen prakticky, aby si účastníci neodnesli pouhé teoretické poznatky. „Účastníci uvidí praktické ukázky řešení automatizace zpracování dat, interaktivních dashboardů ve webovém prostředí, dostupnosti manažerských informací kdykoli a kdekoli, automatizované tvorby „Reporting books“, přehledného analytického prostředí, apod.“ 

V současnosti není reporting v mnoha firmách ideální. „Management dostává reporty většinou pozdě a často jsou navíc nepřehledné. Data bývají manuálně zpracovávána a proto pak dochází i k chybovosti,“ kritizuje současnou podobu reportingu Michal Kaštovský ze společnosti Sefira, která se na workshopu spolupodílí. „Je důležité, aby se reportované informace dostaly k manažerům včas a to včetně potřebných komentářů a doporučení. Jsou-li všechny informace dosažitelné odkudkoli, pak je to ideální stav.“     

Účastníci workshopu se dále dozvědí o hlavních dopadech profesionálního řešení pro reporting do náplně práce controllerů, včetně vhodných změn procesu a přerozdělení odpovědností. Rovněž pak poznají, jak je možné ideální projekt moderního MIS uchopit a jak jej řídit. 

Workshop Proces reportingu v kontextu moderních nástrojů se uskuteční 22. 5. 2012 od 9:30. Ve spolupráci se společností Sefira ho – nejen pro své členy – připravila Česká asociace pro finanční řízení. Registrovat se můžete pomoci emailu: info@cafin.cz.

 

Blíží se prestižní 15. Jubilejní Controllingové fórum, každoroční setkání finančních a ekonomických ředitelů, které se v režii Controller-Institutu koná 13. a 14. 6. v Roztokách u Prahy.

 

Zdroj: Česká asociace pro finanční řízení (CAFIN)

 

Foto: © Nikolai Sorokin - Fotolia.com

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?