Hlavní navigace

První pobočka Sberbank v Praze se pyšní designovým interiérem a moderními technologiemi

28. 2. 2013

Sdílet

Již v únoru roku 2012 dokončili vlastníci Volksbank International AG a představitelé mezinárodní bankovní skupiny Sberbank vyjednávání o prodeji. Nová značka je tak pouze formálním zakončením celého procesu. Dnešním dnem je zahájeno přejmenování všech 23 poboček banky v České republice, které potrvá až do podzimu 2013. 

„Pod značkou Sberbank se chceme stát moderní úspěšnou společností a jedním z nejvýznamnějších hráčů na bankovním trhu ve střední a východní Evropě,“ říká Libor Holub, předseda představenstva Sberbank CZ.

 

Diskrétnost zajišťuje sklo s automatickým stmívacím efektem

Návštěvníci nové pobočky Na Příkopě budou moci nejen ocenit designový interiér v duchu Physical Brand Design navržený italským studiem Crea International (na úvodním snímku), ale také vyzkoušet si moderní technologie banky nového tisíciletí. Součástí pobočky je totiž i internetová a iPad obslužná zóna, touchscreeny či interaktivní hodnocení bankéřů přímo na přepážce. Nechybí ani lounge pro VIP a firemní klienty, která je vybavena sklem s automatickým stmívacím efektem pro zajištění diskrétnosti při jednání. 

Banka při příležitosti spuštění profilu SberbankCZ na Facebooku také odstartovala akci ve spolupráci s ekologickou organizací Čmelák, a vysadí strom za každého nového fanouška na sociální síti.

 

Pro privátní i firemní klientelu... 

Přestože dochází ke změně názvu a vlastníka, zůstává Sberbank CZ bankou založenou podle českého práva s licencí udělenou Českou národní bankou. Jediným akcionářem Sberbank CZ je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni, dceřiná společnost skupiny Sberbank Rusko. 

Sberbank je jednou z vedoucích bank v Evropě a patří mezi nejúspěšnější finanční instituce na světě a dominantní hráče na trhu s inovativními bankovními produkty i nejmodernějšími technologiemi. V kombinaci s lokální znalostí se tak Sberbank stává silným bankovním partnerem také pro klienty v České republice.  

Na českém trhu působí Sberbank CZ (do února 2013 pod názvem Volksbank CZ) již od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG s hlavním a jediným akcionářem Sberbank Rusko (Bank of Russia). Sberbank CZ je obchodní bankou se širokou nabídkou finančních produktů a služeb pro privátní i firemní klientelu. Další informace lze najít zde

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?