Hlavní navigace

Tradiční Controllingové fórum se letos změní

1. 6. 2013

Sdílet

Organizátoři fóra pro tento ročník zvolili motto „Od finančního řízení k finančnímu myšlení“. Co stojí za touto myšlenkou vysvětluje jednatelka pořádající společnosti Controller-Institut, Olga Cechlová:

„Řada společností si již uvědomuje, že finanční myšlení je žádanou kompetencí nejen od finančních specialistů, ale také od liniových manažerů nebo obchodníků. Mnoho našich klientů již dlouhodobě vnímá a prosazuje potřebu naučit manažery všech oborů a úrovní finančnímu myšlení, které vede k jinému pohledu na podnikání a firmu a také k vyšší efektivitě všech podnikových činností. Jsme rádi, že letos účastníkům budeme moci mnoho takových konceptů představit.“

 

Dva workshopy na výběr

Již tradiční konference bude mít tentokrát novou trochu netradiční strukturu programu. Samotné konferenci budou předcházet dva souběžně probíhající doprovodné workshopy. První se uskuteční na téma Práce s rizikem v controllingu. Zde se účastníci pod vedením Tomáše Nekvapila budou zamýšlet nad tím, zda má práce s rizikem význam i v controllingu a do jaké míry ovlivní tradiční nástroje controllera.

Druhý workshop pod vedením Daniela Báči představí nejnovější trendy v oblasti business intelligence. Jak sladit architekturu primárních podnikových informačních systémů s podnikovou strategií, požadavky zákazníků a majitelů firem a jak posoudit kvalitu integrovaného ERP řešení, to jsou stěžejní témata workshopu.

 

Těšme se na impulsní přednášky...

Hlavní část konference pak začne v odpoledních hodinách a bude pokračovat ještě druhý den dopoledne. V jejím rámci zazní čtyři impulsní přednášky, na které navážou diskusní panely. Jako první se slova ujme Andreas Feichter z vídeňského Contrast Management-Consultingu a bude se věnovat tématu Zvyšování výkonnosti v nadnárodních korporacích. Následovat bude diskusní panel s Philippem Malym (Japan Tobacco International Czech Republic), Tomášem Hájkem (Siemens Enterprise Communications) a Michalem Košackým (Doosan Škoda Power), kteří budou spolu s účastníky diskutovat o potřebě prosazení aktivní role lokálního finančního managementu.

První den konference ještě také zazní impulsní přednáška generálního ředitele Mondi Štětí Jana Žižky s názvem Motivace k výkonnosti a produktivitě – od tvrdých k měkkým nástrojům. Oficiální část programu prvního dne uzavře diskusní panel s Markem Chobotem (SABMiller Europe, Plzeňský Prazdroj) a Mariánem Blahušem, kteří pohovoří o svých zkušenostech s projektovými úkoly v controllingu a finančním řízení.

 

Jak porazit nejistotu

Druhý den konference zahájí finanční ředitelka ČEPRO Helena Hostková, která v rámci své přednášky ukáže, jak je třeba ovlivňovat firemní procesy, aby byl zároveň splněn požadavek na efektivní řízení podnikových financí. O tom, nakolik je důležité podporovat ekonomické myšlení mimo finanční útvar podniku, budou v rámci dalšího diskusního panelu diskutovat Juraj Bóna (Slovak Telecom), Jaroslav Krňák (PRAKAB) a Tomáš Nekvapil (Contrast Consulting Praha). Konferenci zakončí diskusní panel s Janem Bolkem (DEK), Jitkou Neklanovou (Metrostav) a Tomášem Kulichem (Foxconn Slovakia). Jejich diskuse bude směřovat k otázce „Jak plánovat a určovat cíle v dnešní době vyšší nejistoty?“

 

Soutěž o zajímavý dárek

Novinkou je také soutěž o hodnotné ceny, která proběhne přímo na fóru. Hlavní cenu Apple iPad do soutěže věnoval partner konference dolphin consulting. Účastníci si tak z této prestižní akce mohou odnést nejen spoustu zajímavých informací a inspirativních myšlenek, ale také krásný a praktický dárek. Dalšími partnery 16. Controllingového fóra jsou Česká asociace pro finanční řízení (CAFIN), Komix, BMD SYSTEMHAUS, INEKON SYSTEMS a Systém Fimis (DEFINITY Systems, s.r.o.).

Vedle soutěže, připravil pořadatel pro účastníky ještě jedno překvapení v rámci společného čtvrtečního večerního programu. 

Přednášející i pořadatelé věnují každoročně část výtěžku na charitativní účely. Letos opět podpoří Nadaci pro transplantaci kostní dřeně.

 

Více informací o konferenci i doprovodných workshopech naleznete na http://www.controlling.cz/.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?