Hlavní navigace

UWC Financial Services darovala 225 tis. Kč brněnské nadaci DebRA podporující lidi s nemocí motýlích křídel

15. 2. 2013

Sdílet

Občanské sdružení DebRA pomáhající lidem s nemocí motýlích křídel získalo peněžní dar 225 tis. korun od londýnské společnosti UWC Financial Services provozující finanční služby MoneyPolo. „Běžně nedostáváme od jednoho dárce peněžní dary v tak vysoké částce. Peníze nám umožní zrealizovat týdenní ozdravný pobyt asi pro 25 dětí s nemocí motýlích křídel. Tyto akce jsou pro ně jedinou příležitostí poznat zážitky podobné táborům, výletům či stezkám odvahy, jaké prožívají zdravé děti,“ říká Alice Salamonová, ředitelka občanského sdružení DebRA.

Nadnárodní společnost UWC Financial Services provozuje služby mezinárodních peněžních převodů MoneyPolo v 130 zemích světa. Právě z objemu plateb realizovaných českou pobočkou od 20. prosince 2012 do 31. ledna tohoto roku šla část finančního objemu z realizované transakce na podporu lidí trpících nemocí motýlích křídel.

Centrála firmy a její evropské pobočky běžně podporují charitativní projekty. „V České republice jsme na trhu dva roky. V roce 2011 se nám potvrdil enormní zájem o naše služby především mezi vánočními svátky. Proto jsme plánovali vyčlenit finanční prostředky na podporu organizace DebRA z objemu transakcí realizovaných právě v tomto období. Jak však částka narůstala, rozhodli jsme se v akci pokračovat až do konce ledna tohoto roku,“ říká Olga Bersheva, head of marketing department UWC Financial Services Ltd.

 

Když inovace umožňují charitu 

Česká pobočka firmy provozující mezinárodní peněžní převody MoneyPolo se angažuje v podpoře charitativních a neziskových projektů od začátku svého založení. MoneyPolo je hlavním sponzorem mongolského basketbalového týmu v České republice, který se v loňském roce zúčastnil mistrovství Evropy ve Švédsku. Firma také podporuje řadu sportovních akcí a aktivit uvnitř nejenom národních komunit žijících v České republice. „Při naší práci používáme nejnovější technologie, stále se snažíme hledat nové příležitosti na trhu. To nám umožňuje i při několikanásobně nižším poplatku za uskutečněné transakce než je ve světě zvykem podporovat také tak potřebné projekty, jako je sdružení DebRA pomáhající nemocným dětem,“ upřesnil Nikolay Rozhok, jednatel a CEO UWC Financial Services Ltd.

 

MoneyPolo na českém trhu

Přes MoneyPolo lze realizovat bezhotovostní platební transakce ve 126 světových měnách. Společnost UWC Financial Services patří k nejrychleji rostoucím firmám na trhu. Během posledních šesti měsíců vzrostl její obrat více než třikrát. Měsíční nárůst klientů dosahuje 15 až 20 procent. V roce 2012 byl obrat společnosti na českém trhu téměř 1 mld. korun, v letošním roce firma očekává jeho růst na 2,4 mld. korun.

Služby MoneyPolo lze využívat ve 400 tis. partnerských pobočkách po celém světě včetně České republiky. Peněžní převody MoneyPolo je možné u nás vyzvednout také na kterékoliv z 657 poboček České spořitelny. Společnost plánuje otevření dalších poboček po celém světě. Jejich stávající počet je však již nyní obdobný jako u největší konkurenční společnosti Western Union.

V  roce 2013 společnost chce podstatně zvýšit svůj podíl na trhu peněžních převodů v České republice a pomocí webových aplikací aktivně rozvíjet systém MoneyPolo v Anglii, Německu, Polsku, Rakousku a na Slovensku.

 

                                                                                                                                      

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?