Hlavní navigace

7 důvodů, proč si pojistit pohledávky

Sdílet

 Autor: © alphaspirit - Fotolia.com
Řada podnikatelů ho stále podceňuje, přesto je nejlepší cestou, jak podnikat v klidu a bez zbytečných nákladů. Řeč je o pojištění pohledávek, díky kterému můžete klidně spát. Protože ať už váš byznys dopadne jakkoli, o své peníze nepřijdete. Přinášíme vám sedm dobrých důvodů, proč si pohledávky pojistit.

Přestože nezaplacení pohledávky klíčovým odběratelem může být pro podnikatele stejná rána jako zničený sklad plný výrobků, je pomoc při správě pohledávek a jejich zajištění ze strany firem často podceňována. „Podnikatelé mnohdy namítají, že mají uzavřenou smlouvu tři roky, ale žádný z jejich odběratelů dosud nezkrachoval. Ptají se, zda se jim pojištění pohledávek vyplatí. Ne každý si uvědomí, že právě díky pojištění se mohl pustit do obchodů, o kterých dříve neuvažoval. A zároveň se vyhnul transakcím, které mohly dopadnout špatně,“ říká ing. Michal Veselý, generální ředitel KUPEG úvěrová pojišťovna.

 

1. Ochráníte váš business před nedobytnými pohledávkami

Riziko přebírá pojišťovna. Úvěrové pojištění v případě výplat pojistného plnění navíc pozitivně ovlivňuje cash flow a nezatěžuje vaše vlastní finanční zdroje.

 

2. Zvýšíte svůj obrat

Jakmile máte pojištěné pohledávky, můžete bez obav dodávat větší množství zboží svým současným zákazníkům nebo začít spolupracovat s novými odběrateli, s nimiž ještě nemáte zkušenosti.

 

3. Zvýšíte svou konkurenceschopnost

Pojištění pohledávek prospěje vztahům s vašimi zákazníky, protože jim budete moci nabídnout výhodnější platební podmínky než dříve.

 

4. Dokonale poznáte své zákazníky
Pojišťovna vám poskytne přístup k datům z rozsáhlé informační databáze, na jejichž základě získáte dokonalý přehled o platební schopnosti vašich odběratelů.

 

5. Získáte financování potřebné pro rozvoj vašeho podnikání

Úvěrové pojištění je bankami uznáváno jako nástroj, díky němuž je možné poskytnout potřebné financování. Často dokonce za výhodnějších podmínek, než je obvyklé.

 

6. Budete bez obav podnikat i v zahraničí

Díky informacím pojišťovny dokážete i na zahraničních trzích identifikovat společnosti, s nimiž je možné obchodovat bezpečně a nabídnout jim konkurenceschopné podmínky.

 

7. Získáte přístup k vymáhání pohledávek

Znalost prostředí a rychlost vymáhacího procesu jsou rozhodujícími faktory úspěšného vymáhání pohledávek. „Díky spolupráci s lokálními partnery dokážeme vymoci pohledávky našich klientů kdekoliv na světě,“ říká ing. Michal Veselý, generální ředitel KUPEG úvěrová pojišťovna.

top100

 

Další informace najdete na www.kupeg.cz