Hlavní navigace

ACCA a IMA dnes vyhlašují novou iniciativu propagující vůdčí schopnosti a výkonnost ve financích

22. 7. 2013

Sdílet

 Autor: © Tijana - Fotolia.com
V rámci iniciativy Vůdčí schopnosti a výkonnost ve financích bude podpořen rozvoj kariérních cílů CFO a dalších ambiciózních profesionálů, a to prostřednictvím celé řady nástrojů.

ACCA (Asociace certifikovaných účetních) a IMA® (Institute of Management Accountants) vyhlásily novou strategickou iniciativu pro finanční profesi s názvem Vůdčí schopnosti a výkonnost ve financích. 

Tato iniciativa byla oficiálně vyhlášena na každoročním setkání členů IMA při příležitosti zahájení její Výroční konference a expozice v New Orleansu. ACCA a IMA rovněž podepsaly Dohodu o vzájemném uznávání (MRA), schválenou Správcovskou radou IMA a Radou ACCA. Dohoda o uznávání, podepsaná při příležitosti ročního výročí strategického partnerství ACCA a IMA, umožňuje za splnění jistých náležitostí a po pečlivé analýze obsahu a kurikula členům obou organizací jasnou cestu k titulům té druhé organizace CMA (Certifikovaný účetní pro management) od IMA či profesní členství v ACCA. 

 

V rámci iniciativy Vůdčí schopnosti a výkonnost ve financích podpoří ACCA a IMA rozvoj kariérních cílů finančních ředitelů (CFO) a dalších ambiciózních profesionálů, a to prostřednictvím celé řady nástrojů: 

* Nové společné internetové stránky - www.roleofcfo.com - materiály pro finanční lídry se zprávami, výzkumy a postřehy od ACCA a IMA. Tato online platforma skýtá stávajícím finančním ředitelům i těm, kteří na tuto pozici aspirují, celou sadu nástrojů, které je podpoří v jejich cíli posílit vůdčí schopnosti a výkonnost v rámci celého finančního týmu.

* CFO Pathways - zpráva z výzkumu, který pokrývá budoucnost práce finančního ředitele, jejich roli a měnící se kariérní volby.

* Celoživotní profesní vzdělávání - zdroje, které se zaměřují na vůdčí schopnosti a výkonnost ve financích: články, webináře, videa „CFO Insights“ a e-vzdělávací kurzy od cenami ověnčeného provozovatele www.accountingcpd.net

 

Co dodat...

Prezident ACCA Barry Cooper k tomu řekl: „Renomé obou našich organizací odpovídá úsilí, jež věnujeme náročnému školení a jehož výsledkem jsou slušní, seriózní a výkonní členové. Víme, co vede k úspěchu finančního ředitele a finančního týmu. Dnešní oznámení zahrnující i pružné cesty ke zkouškám obou našich organizací a zajímavým materiálům pro finanční ředitele svědčí o tom, že nám záleží na udržitelném úspěchu organizací.” 

Předseda IMA John Macaulay dodal: „ACCA a IMA dohromady zastupují 653 000 členů a kandidátů s unikátní globální sítí 89 kanceláří a center po celém světě včetně více než 200 místních pobočkových komunit.  Po dnešním oznámení máme příležitost prokázat naší profesi globálně ještě větší službu a podporovat při tom finanční ředitele i ty, kteří na tento post aspirují.”

 

soutez_casestudy

 

 

Byl pro vás článek přínosný?