Hlavní navigace

ACCA představuje novou kvalifikaci pro centra sdílených podnikových služeb

10. 3. 2016

Sdílet

 Autor: © Andrey Kiselev - Fotolia.com
Asociace certifikovaných účetních (ACCA) spouští nový program kvalifikace globálních podnikových služeb neboli GBS (Global Business Services). Jedná se o sadu tří kvalifikačních systémů, které se jako první věnují oblastem financí a účetnictví ve sdílených službách a v GBS.

Sada speciálně navržených profesionálních kvalifikací pro sektor sdílených podnikových služeb má tři úrovně:

 

Certificate in Global Business Services – Nezávisle vyhodnocovaný online kurz, který pokrývá veškeré základní znalosti a dovednosti, jež potřebují zaměstnanci v oblasti sdílených služeb na celém světě.

 

Diploma in Global Business Services – Pět modulů výše popsaného certifikátu spolu se strukturovanými znalostmi ACCA ohledně finančního a účetního řízení. Tento diplom posiluje finanční odbornost zaměstnanců, aby uspěli v náročnějších pozicích.

 

Advanced Diploma in Global Business Services – Tato úroveň se více zaměřuje na pokročilý finanční management, manažerské účetnictví a řízení výkonnosti s cílem zlepšit špičkové odborné dovednosti zaměstnanců.

 

Kateřina Benešová, ředitelka ACCA pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, uvádí: „Stejně jako ve zbytku světa, i zde ve střední a východní Evropě začala řada společností využívat sdílené podnikové služby, outsourcing a globální obchodní služby k tomu, aby zlepšily svou kvalitu, snížily náklady a zvýšily efektivitu. Sdílené služby jsou rychle se rozvíjejícím obchodním modelem, který se stal jednou z hlavních složek finanční transformace. V současnosti obor zaměstnává více než 750.000 finančních odborníků na celém světě.“

 

„Ke vzniku sady kvalifikací GBS přispěl nejen globální růst sektoru sdílených podnikových služeb, ale také zvýšená poptávka finančních ředitelů a společností z celého světa po zlepšení jeho efektivity,“ dodává Benešová.

 

Kvalifikační nástroj ACCA byl již slavnostně představen v Číně nejvyšším manažerům známých společností, jako je Changhong Electric, ZTE a Bosch, a také více než stovce finančních odborníků, kteří se události zúčastnili. V České republice bude kvalifikace GBS představena na setkání se zástupci předních českých i zahraničních společností, které ACCA připravuje na 15. března v Praze.

Byl pro vás článek přínosný?