Hlavní navigace

ACCA spustila bezplatné online kurzy finančního a manažerského účetnictví

28. 7. 2015

Sdílet

 Autor: © nyul - Fotolia.com
Asociace certifikovaných účetních (ACCA) spustila ojedinělý projekt ACCA-X, kterým se rozhodla podpořit všechny, kteří se snaží být co nejlepší ve svém oboru a mají zájem o kvalitní výuku, ať už se nacházejí kdekoli. Otevřené kurzy ACCA-X budou probíhat v rámci světoznámé internetové výukové platformy edX, jež vznikla díky spolupráci amerických univerzit MIT a Harvard University. Dosud se přihlásilo se již více než 36.000 studentů z 201 zemí.

Součástí online programu ACCA-X jsou jak úvodní, tak pokračovací kurzy finančního a manažerského účetnictví. Jejich hlavním cílem je inovativním způsobem zajistit kvalitní studijní materiály a uspokojit různorodé potřeby profesionálů i studentů. V současné době je registrováno již více než 36 000 zájemců z celého světa.

 

„Projekt ACCA-X má umožnit všem lidem s přístupem k internetu bezplatně studovat a osvojovat si cenné dovednosti z oblasti finanční gramotnosti a zároveň je tak připravit na získání ACCA kvalifikace. ACCA-X je globální projekt, který pomáhá odstraňovat bariéry a zpřístupňuje informace většímu množství studujících než kdy předtím,“ uvedla Kateřina Benešová, ředitelka ACCA pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

 

V rámci studia ACCA-X najdou uplatnění různá média, což umožní využití velké řady učebních stylů. Struktura kurzů tak nabídne efektivnější výuku než pouhé samostudium a bude hodnotným doplňkem ke klasickým kurzům vedených lektory.

„Věříme, že ACCA-X přitáhne širokou škálu talentů k naší profesi. Budeme také úzce spolupracovat s již existujícími výukovými partnery, zaměstnavateli a univerzitami, abychom podpořili jejich celkový výkon a z ACCA udělali cenného partnera v oblasti dalšího vzděláván,“ dodala Kateřina Benešová.

 

Vzhledem k tomu, že znalost světa financí ovlivňuje jak profesní, tak osobní životy, je ACCA hrdá na to, že prostřednictvím jejích kurzů mohou studenti svou finanční gramotnost zdokonalovat bezplatně. Kurzy se zaměřují na základní otázky, jako jsou mzdy, vedení účetnictví a jeho kontrola, pokladní kniha, nebo například jak využít manažerské účetnictví během procesu rozhodování. Tyto kurzy mohou pomoci těm, kteří se snaží odstartovat novou kariéru v oblasti účetnictví, ale také těm, kteří by rádi pronikli hlouběji do světa financí a zjistili, jak finanční systém funguje.

ICTZ23

 

Výukové materiály pro kurzy ACCA-X byly vytvořeny na Epigeu, odnoži Imperial College London, jehož online kurzy využívá 95% univerzit skupiny Russell Group. První kurzy, které odstartovaly tento měsíc, potrvají 10 týdnů a vyžádají si v průměru 3 hodiny studia týdně.