Hlavní navigace

Air Bank a spolu s ní dalších pět bank dnes spustilo platby na kontakt

14. 11. 2023

Sdílet

Transakce Autor: Air Bank
Nová bezplatná služba umožní klientům bank posílat peníze bez znalosti čísla bankovního účtu. Přináší zrychlení u menších plateb do 5000 korun, které patří mezi ty nejčastější. K odeslání stačí znát telefonní číslo příjemce, a pro snížení chybovosti se navíc před zadáním platby zobrazí v mobilní aplikaci jméno jeho účtu.

„V platbách na kontakt dlouhodobě vidíme smysl, podíl plateb do 5000 korun, což je horní limit této služby, činí u našich klientů za první polovinu letošního roku přes 82 %. Asi jen málokdo si z hlavy pamatuje číslo svého bankovního účtu, ale vlastní číslo na mobil si pamatuje téměř každý, i proto věříme v její rozšíření,“ říká Jiří Suchý, ředitel divize Produkty a inovace Air Bank.

Celý proces plateb na kontakt je velmi jednoduchý a intuitivní:

•             Přijímání peněz

Pro možnost přijímání peněz bude nutné zaregistrovat telefonní číslo vedené u účtu do registru pro platby na kontakt. Klienti Air Bank mají možnost provést jednoduchou registraci přímo v mobilní aplikaci My Air, kde spárují své telefonní číslo s číslem svého bankovního účtu. Podobně je tomu i u dalších bank, které právě dnes začaly tuto službu nabízet. Příjemce a plátce platby na kontakt nemusí být klienti stejné banky.

•             Posílání peněz

V případě, kdy bude chtít klient někomu peníze na telefonní číslo posílat, on sám jako plátce se registrovat nemusí, ale je potřeba, aby už bylo v registru zapsané telefonní číslo příjemce platby. V aplikaci My Air (platí pro Air Bank, u ostatních bank je to obdobné) zadá novou platbu a zvolí možnost poslat platbu na kontakt. Poté si příjemce vybere ze svého seznamu kontaktů nebo číslo zadá manuálně, přičemž registrovaná čísla jsou v aplikaci zvýrazněna zelenou ikonkou. Minimální částka platby je 1 Kč a maximální 5000 Kč.

CS24

Platby na kontakt fungují v režimu okamžitých plateb, pokud druhá banka službu podporuje. Platby na kontakt lze v Air Bank využívat pro osobní i podnikatelské účty. Registrované telefonní číslo musí mít předvolbu +420 nebo +421 a v registru může být jen jednou.

Kde to půjde?

K dnešnímu dni podporují nově nabízenou možnost plateb na kontakt následující bankovní domy: Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Fio Banka, KB a Reiffeisen Bank. Znovu připomínáme, že možnost přijímat a odesílat platby musí být funkční u obou stran, tedy u banky odesílatele i banky příjemce!

Byl pro vás článek přínosný?