Hlavní navigace

Deloitte se stal největší společností v oboru privátních odborných služeb

12. 10. 2010

Sdílet

Investice do růstových iniciativ během následujících pěti let překročí jednu miliardu amerických dolarů, existují plány na přijetí vice než čtvrt milionu pracovníků.

Deloitte Touche Tohmatsu Limited (DTTL) oznamuje, že se její členské firmy poprvé v historii celé firmy staly celosvětově největší společností poskytující soukromé odborné služby. V tomto klíčovém okamžiku společnost Deloitte předehnala všechny své konkurenty v kategorii privátních odborných služeb a stala se na základě výnosů a počtu zaměstnanců lídrem trhu. Celkové výnosy členských společností Deloitte za finanční rok ke konci května 2010 byly ve výši 26,578 miliardy USD a firma zaměstnávala přibližně 170 tisíc lidí po celém světě, z čehož téměř 35 procent na prioritních trzích.

Během let společnost Deloitte důsledně snižovala rozdíly a zvyšovala náskok mezi svými hlavními konkurenty. Deloitte byl podle celkových výnosů za posledních pět let nejrychleji rostoucí společností poskytující soukromé odborné služby ve „Velké čtyřce“. Během let 2005 až 2009 společnost svoje konkurenty přerostla o 2,7 až 3,3 procentní body ročně. Této vedoucí pozice společnost dosáhla kombinací udržitelného růstu, strategickými akvizicemi, důrazem na kvalitu a odvážnými investicemi do prioritních a rozvíjejících se trhů.  

Nová strategie „As One“ je zaměřena na rozšíření působnosti společnosti Deloitte s důrazem na prioritní trhy a poskytování služeb bez ohledu na hranice. Velká část investice do této strategie bude věnována na rozšíření nabídky klientských služeb poskytovaných členskými firmami, včetně transformace modelů poskytování služeb prostřednictvím technologie, rozšiřování a nárůst nabídek na globálním trhu (např. analýzy) a identifikace inovativních podnikatelských příležitostí. Strategie bude zaměřena mimo jiné na rozšíření působnosti společnosti Deloitte na prioritních a strategických trzích včetně Číny a Indie.

 

Cloud23

 

Zdroj: Deloitte Česká republika