Hlavní navigace

Dražbami proti exekucím

30. 8. 2011

Sdílet

Nedobrovolné dražby nemovitostí budou, kvůli rostoucímu počtu nesplácených hypotečních úvěrů a nefunkčnosti realitního trhu, využívány stále větším počtem bank. Ty objevují v dražbách rychlejší a efektivnější způsob k dosažení svých pohledávek oproti například exekučnímu řízení, kde je celý proces výrazně komplikovanější.

Společnost Eurodražby.cz vede v oblasti nedobrovolných dražeb, nyní obsadila první místo i v celkovém objemu uskutečněných dražeb. Navíc Eurodražby.cz jako jediný dražebník v České republice realizuje i elektronické dražby. Celkový objem vydražených nemovitostí prostřednictvím Eurodražby.cz činí 1347 dražeb. Pracovníci Eurodražby.cz dosud realizovali více než 247 dobrovolných a 1100 nedobrovolných dražeb.

„Naše prognózy tvrdí, že nedobrovolné dražby nemovitostí budou, kvůli rostoucímu počtu nesplácených hypotečních úvěrů a nefunkčnosti realitního trhu, využívány stále větším počtem bank. Ty objevují v dražbách rychlejší a efektivnější způsob k dosažení svých pohledávek oproti například exekučnímu řízení, kde je celý proces výrazně komplikovanější,“ říká Radim Hasman, předseda představenstva Eurodražby.cz. 

Rostoucímu počtu vydražených nemovitostí napomáhá i stále se zvyšující zájem ze strany kupujících. Dražby totiž představují rychlý způsob pořízení nemovitosti, který přináší řadu výhod. Zajímavá bývá především cena dražené nemovitosti. Zároveň je přechod nemovitosti do vlastnictví po právní stránce mnohem rychlejší a bezpečnější než v případě klasické kupní smlouvy.

 

 

 

ICTZ23

Zdroj: Eurodražby.cz

 

Autor článku