Hlavní navigace

Důvěra podnikatelů opět mírně klesla

1. 7. 2010

Sdílet

Vyváženost kombinace exit strategií zaměřených na konsolidaci veřejných rozpočtů a opatření na podporu obnovení udržitelného růstu bude pro další vývoj ekonomiky významná.

Přes celkový trend velmi mírného zlepšování důvěry v domácí ekonomiku se důvěra podnikatelů proti květnu mírně zhoršila. Jediným odvětvím, kde došlo u podnikatelů ke zlepšení proti květnu, je průmysl. I tam jsme však stále pod úrovní předkrizových let. Výrazně nižší důvěra zůstává oproti loňskému roku ve stavebnictví a ve službách. Rozpačité signály týkající se důvěry v ekonomiku a jejího oživení přicházely v poslední době z Německa.

„Potvrzují se naše očekávání, že oživení je velmi křehké, stojí zejména na oživení vnějších trhů a hrozí mu i možnost přerušení v důsledku restriktivních opatření rozpočtové politiky nejen u nás, ale i u našich hlavních obchodních partnerů,“ uvedl k výsledkům Oldřich Körner, analytik Svazu průmyslu a dopravy ČR.

„Vyváženost kombinace exit strategií zaměřených na konsolidaci veřejných rozpočtů a opatření na podporu obnovení udržitelného růstu bude pro další vývoj ekonomiky významná,“ uvedl Oldřich Körner.

 

Zdroj: Svaz průmyslu a dopravy ČR