Hlavní navigace

Dvě miliardy pro postižené regiony

27. 4. 2010

Sdílet

Malé a střední podniky do 250 zaměstnanců podnikající v regionech s nejvyšší mírou nezaměstnanosti mohou začít připravovat projekty zaměřené na nákup moderních technologií potřebných k dalšímu rozvoji jejich podnikání.

Jde o podniky, jak je vymezuje Usnesení vlády č. 141/2010 ze dne 22. února 2010. Umožňuje jim to třetí výzva dotačního programu Rozvoj pro malé a střední firmy. Na své projekty mohou získat dotaci ve výši jeden až 20 milionů korun. Musí být použita na nákup strojů a zařízení, případně na pořízení patentových licencí souvisejících s nákupem strojů na zařízení. Celkem si podniky ve třetí výzvě programu Rozvoj rozdělí 2 miliardy korun.

Novinkou v aktuální výzvě je rozšíření počtu regionů, v nichž podniky dosáhnou na dotaci. Nově mohou podávat projekty podnikatelé podnikající v okresech Tachov, Blansko, Jablonec nad Nisou, Kroměříž, Semily, Liberec, Břeclav a Cheb či v regionu obcí s rozšířenou působností Světlá nad Sázavou a Vítkov.

Žádost o dotace ze třetí výzvy programu Rozvoj mohou malí a střední podnikatelé agentuře CzechInvest posílat od 1. května do 1. srpna 2010 prostřednictvím aplikace eAccount, která je online dostupná na adrese www.czechinvest.org. Bližší informace k aktuální výzvě i k postupu podávání online žádosti o dotaci se dají získat na bezplatné informační lince o podpoře podnikání, která je jim k dispozici každý všední den od 9 do 13 hodin na telefonním čísle 800 800 777. Konkrétní dotazy mohou zájemci zasílat také emailem na adresu programy@czechinvest.org.

 

ICTZ23