Hlavní navigace

Ecocity Malešice – největší pasivní bytová výstavba v ČR v prodeji

28. 11. 2011

Sdílet

V Praze bude zahájena největší výstavba pasivního bytového bydlení v ČR a potenciální zájemci již mohou uzavírat rezervační smlouvy. Výstavbu realizuje developerská společnost JRD, s.r.o.

Během dvou etap bude postaveno 110 pasivních bytů v tom nejvyšším energetickém standardu. Výše zmíněný ekologický projekt je zatím jediným svého druhu nejen v České republice, ale i v Evropské unii, kde mají tyto projekty vládní nebo městskou finanční pomoc. Do budoucna se plánuje takto stavět již od roku 2020 díky evropské směrnici číslo 2010/31/EU o energetické náročnosti budov (EPBD II).

Koncepce ekologického bydlení je hlavním poslání společnosti JRD, která tak staví již od roku 2003 a je v současné době leadrem na trhu nízkoenergetického a pasivního bydlení. Projekt Ecocity Malešice je svým konceptem vrcholným propojení ekologického, zdravého a úsporného bydlení budoucnosti bytové výstavby a to nejen v českých měřítkách. Projekt Ecocity Malešice je situován do klidné městské části Malešice, která se nachází v širším centru Prahy, odkud se dá do centra díky výborné dopravní dostupnosti pohodlně dostat během 10 minut autem nebo za 20 minut městskou hromadnou dopravou.

 

Velké terasy s výhledem na Prahu...

Lokalita disponuje komplexní infrastrukturou, v blízkém okolí se nachází úřady, poliklinika, řada škol a mateřských školek, restaurace, obchody a především dostatek přírody. Bytové domy jsou totiž zasazeny do klidného prostředí mezi lesem a Malešickým parkem. Malešice patří mezi stále se rozvíjející pražské čtvrtě, ve kterých obyvatelé nemají pocit velkoměsta. Je zde příjemně vyvážen poměr mezi přírodou a výhodami života ve městě. Neopomenutelným bonusem lokality je investiční záměr Městské části Praha 10 na revitalizaci Malešického parku a brzkého zprovoznění tramvají v ulici Počernická, která je poblíž projektu. 

„Energeticky pasivní bytové domy Ecocity Malešice budou realizovány ve dvou etapách. První obsahuje 44 bytů, ve druhé etapě bude bytů 66. V každém domě se do pěti podlaží rozdělí 22 bytů, přičemž jsou na každém patře pouze čtyři byty. V posledním ustupujícím podlaží jsou dva byty, které mají velké terasy s výhledem na Prahu,“ řekl Martin Svoboda, výkonný ředitel JRD.

 

Jde o zdraví dětí

„Pasivní byty jsou již v dnešní době díky vývoji nízkoenergetické a pasivní výstavby naprosto konkurenceschopné a jejich zdravotní, ekologický a ekonomický přínos jasnou výhodou oproti konkurenci,“ říká Svoboda. Prostorný byt z domu A číslo 1.4 s dispozicí 3+kk a užitnou plochou 69,92 m2 s velkou předzahrádkou, která má 72,40 m2, se dá pořídit za 4 466 994 Kč včetně DPH. Je to ideální bydlení pro rodinu s dětmi a investicí do budoucna. Především do zdraví dětí. 

Domy mají pevný základ na dvou podzemních podlažích s nadstandardním počtem parkovacích stání, velkými sklepy a technickým zázemím. Zahájení stavby první etapy je plánováno na polovinu roku 2012, dokončení stavby a převod bytů proběhne koncem roku 2013. 

 

Zdravé bydlení ve městě 

Máme deset důvodů, které dokazují, že při bydlení v Ecocity Malešice se nedělají kompromisy:

1. Klidné bydlení v blízkosti centra

Rozhodujete se mezi klidným životem a výhodami bydlení ve městě? Nemusíte!

Bytové domy jsou zasazeny do klidného prostředí mezi lesem a Malešickým parkem, kde si můžete podle nálady odpočinout nebo zasportovat. Přestože je příroda na dosah, do centra města se díky dobré dopravní dostupnosti pohodlně dostanete za 20 minut, autem do 10 minut. V blízkém okolí se samozřejmě nachází celá řada obchodů a restaurací, úřady, poliklinika a kvalitní školy i školky pro děti. Malešice patří mezi stále se rozvíjející pražské čtvrti, ve kterých nemáte pocit velkoměsta. Je zde příjemně vyvážen poměr mezi přírodou a výhodami života ve městě.

 

2. Bydlet obklopen přírodou 

Chcete si ráno zaběhat v lese? Nebo se jen tak projít? Mějte za souseda kousek přírody!

Malešický park přímo láká k pobytu na čerstvém vzduchu. Volné chvilky si můžete užít na kolečkových bruslích, na kole, nebo si jen tak posedět na některé z četných laviček. Navíc park projde koncem roku 2011 rozsáhlou revitalizací. Město plánuje obnovit trávníky, vysadit nové stromy a keře a rozšířit cesty. Rekonstrukcí projdou i dětská hřiště, přibudou nové prvky s využitím nejen pro děti. Těšit se můžete i na nové cyklotrasy, rozhlednu a jezírko s vodní kaskádou. Běžci a majitelé psů si určitě zamilují místní les, který je od domů vzdálen jen sto metrů. Náročnější sportovní nadšenci si přijdou na své ve vedlejším moderním sportovním centru HECTOR, s komplexní nabídkou sportovních a relaxačních aktivit.

 

3. Zdravé prostředí ve vašem bytě 

Spíte rádi u otevřeného okna a v noci se budíte zimou? Jde to i jinak!

Stálý dostatek čerstvého vzduchu bez průvanu je jednou z mnoha výhod bydlení v Ecocity. Tento komfort je zajištěn automatickým systémem řízeného větrání. Díky tomu nebudete trpět problémy spojenými s vysokými hladinami CO2 – únava, zívání, bolesti hlavy. Nedostatečné větrání v běžných bytech vede k vysokým hladinám vlhkosti vzduchu, tedy ideálnímu prostředí pro rozvoj plísní, bakterií a roztočů. Součástí větracího systému jsou i prachové filtry, které výrazně omezí množství prachu ve vašem bytě. Pokud bude prachový filtr nahrazen pylovým filtrem, je možno vytvořit ideální prostředí pro alergiky. Díky izolačním vlastnostem oken s trojskly bude do vašeho bytu pronikat mnohem méně hluku.

 

4. Větší životní prostor 

Potřebujete větší životní prostor? V Ecocity ho budete mít dostatek.

Pocit stísněnosti mít rozhodně nebudete. Převládají zde byty 3+kk ve velikostech 68 – 75 m2 a byty 4+kk ve velikostech 89 až 118 m2. Velké návštěvy se u vás budou cítit pohodlně, protože obývací pokoje přesahují 30 m2. Ke vzdušnosti pokojů přispívají i zvýšené stropy na 270 cm a komfortní jsou i dveře zvýšené na 210 cm. V bytech naleznete velké množství důmyslných úložných prostorů a je zde i místo pro technickou místnost. Samozřejmostí je přizpůsobení bytu podle toho, zda více oceníte dvě koupelny nebo například samostatný šatník. V domě jsou společné úklidové a technické místnosti a kočárkárny a každý byt má vlastní sklep a parkovací místo. U větších bytů mohou být i parkovací místa dvě. 

 

5. Světlo – energie pro váš život 

Milujete světlé místnosti? V Ecocity je sluneční svit samozřejmostí!

Byty jsou vzdušné a světlé a slunce prosvítí váš domov velkými okny. V zimních měsících ucítíte rozdíl oproti běžným oknům. Vynikající izolační vlastnosti oken s trojskly brání úniku tepla a zajišťují tepelnou pohodu i v jejich blízkosti. Velká péče byla věnována vytvoření tepelné pohody i v horkých letních dnech. V běžných bytech teploty stoupají vysoko nad 30 stupňů, čemuž jsme se v Ecocity snažili zabránit. Stínění zajišťují předsazenými konstrukcemi, okna mají navíc výbavu pro elektronicky ovládané žaluzie, které v létě mohou chránit váš byt před vyššími teplotami. Společně s řízeným větráním a rekuperací docílíte ideálních teplot i v těch největších vedrech.

 

6. Slunné předzahrádky a terasy 

Užijte si slunečné dny na své zahrádce nebo terase!

Byty v přízemí přinášejí komfort rodinného domku. Z obývacího pokoje vede otevřený přístup na prostornou předzahrádku, která je oproti okolí ve zvýšené úrovni, takže zaručuje maximální soukromí. Zde můžete bez obav nechat hrát děti, či příjemně posedět s přáteli u grilu nebo večer nad skleničkou dobrého vína. Ale nejen předzahrádky vám mohou dát možnost trávit čas venku. Tuto možnost mají všechny byty v objektu. Ostatní nabízejí prostorné balkony orientované na jih, samostatně umístěné tak, aby respektovaly vaše soukromí. Nikdo ze sousedů k vám nevidí a nejste nuceni sdílet společné či sousedící balkóny. Poslední patra nabízejí neuvěřitelně prostorné terasy s výhledem na Prahu.

 

7. Nadčasová architektura v souladu s přírodou 

Slovem architekta:

„Na prvním místě byl pro nás v tomto projektu samotný soulad městského bydlení s přírodou, což je bezpochyby jedna z největších výhod Ecocity. V urbanistickém a architektonickém návrhu jsme se soustředili na kvalitní oslunění všech objektů, domy jsou tedy orientovány vůči sobě tak, aby si navzájem nestínily. Zároveň je zachován maximální výhled z obytných místností i teras. Automobilová doprava v areálu je řešena tak, aby nezasahovala do pěších tras. Parkovací místa jsou skryta v podzemní garáži, automobily jsou tak chráněny před vnějšími vlivy a zároveň neruší pobytový prostor v parteru objektů.

Plocha mezi domy je řešena jako volně plynoucí pobytový prostor s parkovou zelení. Rozdělení parteru výškovými úrovněmi pak vytváří dostatečné soukromí předzahrádek přízemních bytů, ale zároveň umožňuje jejich optické propojení a potřebný sociální kontakt.

Architektonické ztvárnění fasád je jednoduché a přehledné, odpovídající soudobým trendům obytné architektury. Fasádám dominují velké prosklené plochy oken obývacích pokojů, umístěných ve vystupujících arkýřích, které přivádějí do bytů dostatek slunce a světla. Pro severní stranu objektů je charakteristické výrazné prosklení domovního schodiště a zvýrazněné vstupy do jednotlivých domů. Barevné řešení individualizuje každý objekt, jsou použity příjemné přírodní odstíny omítek a deskových obkladů. Celá  kompozice tak utváří jednotný celek, a to jak z pohledu vnějšího, tak z pohledu z bytu,“ řekli architekti Podlipný a Sladký.

 

8. Ekologické bydlení 

Máte kladný vztah k přírodě? I vy můžete přispět!

Od roku 2020 se budou stavět jen pasivní a nízkoenergetické domy, ale vy můžete ekologicky bydlet již nyní. Stavba i její provoz minimálně zatěžuje životní prostředí emisemi či CO2 a navíc šetří fosilní paliva. Dešťová voda není odváděna do kanalizace, ale přirozeně se vsakuje do zeminy přes podzemní vsakovací koše, aby byl zachován přirozený koloběh vody. Návrh stavby a okolního terénu je řešen tak, aby nebylo nutno zatěžovat a měnit okolí odvozem zeminy. Pro vytápění domů a ohřev vody bylo zvoleno ekologické využití odpadního tepla z elektrárny. Používají se základní ekologické materiály, mezi které patří vápenopískovcové tvárnice, sádrové bloky a omítky a dřevěná okna. Velmi šetrné
a důmyslné je umístění odpadních kontejnerů do země.

 

9. Úsporné bydlení 

Nechcete platit zbytečně za spotřebu energie? S Ecocity ušetříte!

Domy Ecocity jsou navrženy tak, aby spotřebovaly tak malé množství energie, že splňují přísná kritéria pro energeticky pasivní byty a současně jsou co nejšetrnější k životnímu prostředí. Při návrhu byl kladen důraz na orientaci vůči světovým stranám a díky tomu maximální využití sluneční energie. Ztrátám tepla zamezuje mimořádně silná vrstva tepelné izolace, kvalitní okna s trojskly a propracované řešení detailů. Teplo neuniká ani při větrání díky moderní vzduchotechnice s rekuperací tepla. Teplý odváděný vzduch předává teplo přiváděnému studenému vzduchu. Bydlením v takovémto moderním energeticky pasivním domě zatěžujete 5krát méně přírodu oproti bydlení v běžné bytové výstavbě.

 

10. Kvalitní materiály a provedení 

Náskok díky špičkovým technologiím a materiálům

Projekt Ecocity Malešice využívá prvotřídní materiály a prověřené technologie od developera s největšími zkušenostmi s nízkoenergetickou či pasivní bytovou výstavbou v ČR. Využity jsou materiály jako vápenopískové tvárnice, sádrové bloky, sádrové omítky, prvky na přerušení tepelných mostů, přírodní obkladové materiály, řízené větrání, apod. Stavba podléhá přísnému stavebnímu dozoru ze strany techniků developera, ale i techniků výrobců materiálů a technologií. Developer vždy provádí speciální testy vzduchotěsnosti domů a termovizní měření fasád, tak, aby byla prověřena kvalita provedení tepelně-technické obálky stavby.

Samotný standard nabízí luxusní interiérové materiály a klient si bez větších poplatků muže volit mnoho změn. Při včasném zakoupení bytu má možnost v rámci klientských změn zásadně ovlivnit výsledek svého bydlení tak, aby maximálně vyhovoval jeho představám a praktickým potřebám.

 

Více na: http://www.ecocitymalesice.cz/

 

Zdroj: JRD: http://jrd.cz/

Byl pro vás článek přínosný?