Hlavní navigace

Ekonomická krize se změnila v setrvalý stav, překonat stagnaci pomáhají poznatky z jiných odvětví

31. 7. 2014

Sdílet

 Autor: © Minerva Studio - Fotolia.com
Drtivá většina současných členů TAB Boardu tvrdí, že poznatky z jiných odvětví jim pomáhají překonat ekonomickou stagnaci.

Mnoho podnikatelů má dnes pocit, že ekonomická krize vůbec neskončila a že jejich podnikání již několik let stagnuje, přičemž světlo na konci tunelu není vidět. The Alternative Board® (TAB Board), exkluzivní členská organizace, která pomáhá podnikatelům dosahovat větší ziskovosti, produktivity a seberealizace, tvrdí, že se tato krize změnila na setrvalý stav a ke zlepšení výkonnosti je proto třeba zvážit nové podnikatelské strategie.

 

Dobře už bylo

„Čeští podnikatelé s nostalgií vzpomínají na období před rokem 2008 a čekají, kdy se zlaté časy opět vrátí,“ řekl Šimon Mastný, generální ředitel TAB Board CZ. „Je nutné si přiznat, že tyto časy jsou nenávratně pryč, a přijmout fakt, že podnikatelské prostředí bude již jenom náročnější. Kdo si to přizná a dokáže přizpůsobit svou strategii novým podmínkám, ten přežije a bude úspěšný i v nových časech.“ Jak přizpůsobit novou podnikatelskou strategii? Jedním ze způsobů je diskuse se svými podnikatelskými kolegy z jiných odvětví. Na tomto konceptu je právě založen TAB Board, tj. na kombinaci poradních boardů, individuálních koučovacích schůzek s certifikovanými kouči TAB a použití patentovaných nástrojů a prostředků, které spojují vlastníky firem s tisíci jejich kolegy po celém světě.

 

Pohled zvenčí

Prostřednictvím společných setkávání podnikatelé získávají pohled na své podnikání z jiného úhlu, přístup k praktickým radám a řešením, která vlastníkům firem dávají strategickou výhodu a pomáhají jim dosáhnout okamžitého prospěchu z pozitivních změn. Na základě průzkumu společnosti TAB Board, kterého se začátkem roku 2014 zúčastnilo 619 majitelů firem z celého světa, bylo zjištěno, že:

* 88 % podnikatelů, kteří jsou členy TAB, uvedlo, že se jejich zisky v roce 2013 zvýšily.

* Pokud jde o poradenství v oblasti podnikání, 74 % členů TAB nejvíce věří svému boardu.

* 92 % členů TAB potvrzuje, že prostřednictvím boardu mohou získat poznatky z jiných odvětví, které jim pomohou se lépe rozhodovat při své podnikatelské činnosti.

 „Členství v TAB Boardu je pro mě hodně inspirující. Dostávám zde řadu konkrétních rad a podnětů, jak se posunout dál a tím si „dobíjím své baterky“. Na diskuzích v TAB Boardu oceňuji pohled “zvenčí”, čímž rovnou získávám odpověď na otázky, které mě do té doby vůbec ani nenapadly. To mi pak dodá chuť se znovu do svých problémů opřít a věci pozitivně vyřešit,“ řekl Marek Hanzl ze společnosti AGILO.CZ

 

 

 

 

Byl pro vás článek přínosný?