Hlavní navigace

Europlatby za cenu domácích poplatků

8. 12. 2010

Sdílet

Karel Havlíček, viceprezident Asociace malých a středních podniků, řekl, že krok GE Money Bank vnímá jako průlom a očekává, že způsobí revoluci na trhu.

GE Money Bank nabízí od 1. 12. 2010 europlatby za stejnou cenu, jakou účtuje za tuzemský platební styk. V rámci balíčkového konta Genius Business Export / Import 100 podnikatelé za příchozí platbu zaplatí 5 Kč a za odchozí 45 Kč, u konta Genius Business Export / Import 30 je cena za příchozí platbu 15 Kč a 75 Kč za odchozí platbu.

GE se již řadu let specializuje na obsluhu malých a středních firem, s výraznou orientací na zemědělský sektor. V letošním roce dává najevo novou ambici – chce rozšířit svou pozici v segmentu korporátní klientely, a to zejména na obsluhu českých exportních a importních firem. Proto také uvedla již dříve na trhu nová specializovaná konta Genius Business Export/Import 30 a Genius Business Export/Import 100.

Jiří Báča, ředitel firemního bankovnictví a člen představenstva GE Money Bank, označil novou poplatkovou strategii za revoluční: „Naše poplatky změní současný trh služeb v oblasti zahraničních plateb v České republice. Je to revoluční nabídka, která jde jednoznačně ve prospěch českých firem a podnikatelů, protože jim nabízíme nejvýhodnější cenu za europlatby v ČR. Tím potvrzujeme kroky z předchozího období, které jsme učinili v oblasti bankovnictví pro firemní klientelu.“

ICTZ23

Podnikatelé novou službu uvítali. Karel Havlíček, viceprezident Asociace malých a středních podniků, řekl, že krok GE Money Bank vnímá jako průlom a očekává, že způsobí revoluci na trhu. Prezident Asociace exportérů ČR Jiří Grund komentoval novou nabídku slovy: „Jako podnikatelé s významným podílem exportu krok GE Money Bank velmi vítáme. Každý pokles neproduktivních nákladů je ve prospěch exportérů a podporuje jejich každodenní úsilí. Myslím si, že je to dobrý krok správným směrem a jedná se konečně o významnou podporu exportu ze strany banky.“