Hlavní navigace

Finanční ředitel roku 2012: Hlasovat o nejlepšího CFO lze jen do úterý 9. dubna

5. 4. 2013

Sdílet

 Autor: © Yang MingQi - Fotolia.com
Vyhlášení vítězů osmého ročníku prestižního ocenění se uskuteční 10. dubna na slavnostním večeru v pražském Grand Hotelu Bohemia.

Osmý ročník prestižního ocenění „Finanční ředitel roku“ vstupuje do další etapy. Od 4. dubna do 9. dubna 2013 proběhne na webových stránkách Klubu finančních ředitelů www.cfoclub.cz hlasování, v němž jeho členové a další odborníci vyberou z  nominovaných finančních profesionálů toho nejlepšího. Vyhlášení vítězů se uskuteční 10. dubna na slavnostním večeru v pražském Grand Hotelu Bohemia.

 

Kdo už stojí v síni slávy...

Vyhlašování výroční ceny „Finanční ředitel roku“ proběhne letos již poosmé. Hlavním cílem je ocenění finančních manažerů za mimořádný počin v oblasti finančního řízení, zvýšení prestiže, povědomí a významu finančního řízení pro úspěch každé společnosti. Vítězi předchozích ročníků byli například Martin Novák ze společnosti ČEZ, Michal Nebeský ze společnosti České dráhy či Václav Dostál, CFO Vítkovice Holding. 

„Ocenění „Finanční ředitel roku“ získalo za osm let, kdy jej CFO Club vyhlašuje, mezi finančními profesionály velkou váhu. Velmi nás to těší a jsme rádi, že můžeme touto formou zdůraznit mimořádné počiny v oblasti finančního řízení a ocenit ty, kteří jich dosáhli,“ uvádí k letošnímu ročníku Dean Brabec, prezident Klubu finančních ředitelů.

 

Nominační kritéria 

Finanční ředitele do hlasování nominuje Rada CFO Clubu a členové Klubu. Rada při výběru z nominovaných kandidátů přihlíží k řadě kritérií. Patří mezi ně především implementace projektů pod garancí finančního ředitele, které významně ovlivnily hospodářské výsledky firmy a jejich meziroční růst, podíl finančního ředitele na řízení firmy a jeho role ve statutárních orgánech. Dalšími oblastmi pro posouzení je rovněž koncepční práce na rozvoji controllingu, manažerského reportingu, řízení rizik či optimalizaci daní. Zvláštní význam mají také mimořádné úspěchy na finančním trhu (dluhopisy, IPO, hedging, …) či případný podíl na zahraniční expanzi.

 

Kdo může hlasovat 

Hlasovat a tudíž vybrat nejlepšího CFO roku 2012 mohou členové CFO Clubu, Rada Klubu a členové CFO Akademie, tedy oslovení odborníci z prostředí bank a finančních institucí. Jednotliví kandidáti, důvody jejich nominace a výsledky jejich práce budou podrobně představeny na webových stránkách Klubu www.cfoclub.cz.

 

Slavnostní vyhlášení výsledků 

Výsledky ocenění Finanční ředitel roku 2012 budou zveřejněny 10. dubna na slavnostním galavečeru v pražském Grand Hotelu Bohemia. Vyhlášen bude také držitel ocenění „Talent roku“, jež Rada CFO Clubu každoročně uděluje na podporu mladých talentovaných finančních profesionálů. 

 

Více informací o ocenění „Finanční ředitel roku“ včetně výsledků předchozích ročníků a profilů vítězů najdete za minulé ročníky zdezde a zde.

 

 

CS24

 

 

Byl pro vás článek přínosný?