Hlavní navigace

GTS: první skutečný virtuální operátor na českém trhu se orientuje na firmy

15. 5. 2013

Sdílet

 Autor: © Hunta - Fotolia.com
S partnerstvím s T-Mobile a jeho infrastrukturou v zádech hodlá nabízet mobilní služby v zásadě jen firemním zákazníkům a institucím, na které se GTS ostatně orientovala po celou dobu své existence.

Prvním skutečným virtuálním operátorem na českém trhu se stává GTS Czech. Jak bylo včera řečeno na tiskové konferenci v Praze, na český telekomunikační trh vstupuje s tzv. konvergentním portfoliem telekomunikačních služeb, zahrnujícím od června i služby mobilní.

GTS po delších jednáních s vedením T-Mobilu tak může na čas rozvířit strnulý telekomunikační trh v českých zemích. Podle šéfa marketingu Pavla Brabence chce totiž plná třetina firem využívat všechny telekomunikační služby od jediného operátora. Vyplývá to z výzkumu, který si společnost nechala udělat letos v únoru. Samozřejmostí většiny nabídek je fixní tarif na volání bez omezení počtu provolaných minut či limitu SMS zpráv, který zahrnuje i volání na pevné linky do sousedních zemí.

 

Včetně IT služeb pro firemní zákazníky… 

„Na speciální nabídku telekomunikačních služeb pro firemní zákazníky jsme se důkladně připravovali a naším cílem bylo zahrnout do ní vše, co opravdu potřebují. Proto nyní jako první telekomunikační operátor můžeme nabídnout konvergentní portfolio hlasových, datových a internetových služeb, společně s exkluzivní nabídkou IT služeb pro firemní zákazníky. Jsem přesvědčen, že je naše nabídka osloví,“ řekl mj. novinářům generální ředitel GTS Czech David Šita. Také v T-Mobile se – podle slov Petra Misíka, wholesale experta společnosti – na spolupráci s virtuálními operátory připravovali už pět let. Prostřednictvím GTS tak prý dosáhnou na firmy, které obchodní oddělení T-Mobile nestačilo obsáhnout a pro obě strany to znamená výhodný byznys.

 

CFO – pozor!

Je jasné, že z titulu dlouholetého působení na trhu GTS ví, co firemní klientela požaduje a jde jí vstříc v podobě už citovaných konvergovaných (především v cloudu) – chcete-li komplexních – služeb: neomezené volání jak z pevné linky, tak z mobilu, k tomu SMS a data do všech sítí v ČR a k tomu třeba můžete zdarma volat na pevné linky v sousedních zemích (ve většině GTS působí…). Oproti ostatním mobilním operátorům jsou navíc v ceně paušálního balíčku obsaženy i další nadstandardní služby – WiFi připojení (tzv. offload) pro rychlé a spolehlivé bezdrátové spojení, řešení bezpečného internetu, fixně-mobilní VPN či službu faxu do e-mailu a opačně. Pokud si například malá firma vystačí se synchronizací firemních aplikací a 1MB dat na den, za službu při dvouleté smlouvě zaplatí 650 Kč bez DPH měsíčně. Větší objem dat je samozřejmě za příplatek, např. balíček s FUP 1 GB  přijde o 225 Kč dráž. Po překročení limitu ale rychlost spadne na 64 kb/s. Ale CFO – pozor! I pro větší firmy se finančně zajímavý balík najde…

Navíc – jako jediný mobilní virtuální operátor v ČR nabízí GTS mobilní služby také na jako poskytovatel velkoobchodní virtuální mobilní platformy (MVNE), díky které usnadňuje cestu dalším virtuálním subjektům k poskytování mobilních telekomunikačních služeb. Ti už nemusí jednat o pronájmu kapacity a přístupu do sítě s klasickým síťovým operátorem či uzavírat propojovací smlouvy a případně podle zvoleného stupně outsourcingu ani budovat vlastní provozní a zúčtovací systémy. V GTS prý už nyní registrují velký zájem o spolupráci.

top100