Hlavní navigace

Hledáte projektového manažera?

21. 3. 2012

Sdílet

 Autor: © sellingpix - Fotolia.com
Uplynul rok od spuštění start-upu projectman.cz; internetový portál projektového managementu našel uplatnění především v personalistice.

Před nedávnem uplynul rok od spuštění prvního portálu věnovaného projektovému managementu www.projectman.cz. Během něj se podařilo vytvořit přehledný prostor pro firmy, které poptávají zkušené odborníky nebo nakupují služby a školení v oblasti projektového managementu. V současné době čítá databáze 314 projektových manažerů, kteří se dělí podle zkušeností na seniory a juniory. Mezi největšími klienty nechybí velké firmy jako Ernst and Young nebo Unipetrol. Letos projectman.cz rozšíří svou nabídku manažerů a kurzů také o Brno a zahrne přehled specialistů v oboru business analytics. V prvním roce se ukázalo, že českým projektovým manažerům chybělo především přehledné místo k setkávání s potenciálními zaměstnavateli a naopak.

 

Chyběl profesionální headhunting...

„Je zajímavé, do jaké míry se v projektovém řízení pracuje s detaily a srozumitelnými kroky, přitom nikdo z projektových manažerů dosud neaplikoval jednoduchou strukturu do personalistiky tohoto oboru. Máme radost, že jsme v prvním roce dokázali přispět a pomoci v mnoha případech odborníkovi na to správné místo,“ říká jeden ze zakladatelů Projectman.cz, Petr Janiš. Projectman navazuje na své předchůdce ve vyspělých evropských zemích, kde je zcela běžné propojovat samotné projektové manažery, firmy i veřejnost, která se o obor zajímá.

„Ukázalo se, do jaké míry zde chyběl profesionální headhunting, který dokáže z dostatečné aktuální databáze vybírat vhodné kandidáty do vhodného business prostředí konkrétní firmy a projektu,“ dodává Pavel Šmejkal, partner společnosti.

 

Zdroj: Projectman.cz

 

Cloud23

Foto: © sellingpix - Fotolia.com