Hlavní navigace

HPE GreenLake mění IT svět, jak ho známe

4. 8. 2021

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Pronájem namísto vlastnění. Do prostředí IT pronikl tento trend už v průběhu posledních let a čím dál rychleji přebírá dominanci.

Dávno skončily časy, kdy firmy používaly jen vlastní koupený software na vlastních počítačích a serverech. Dnes je běžné, že se v některé formě cloudu uchovávají nejen data, ale i softwarové nástroje. HPE GreenLake jde ještě dál – poskytuje firmám flexibilní pronájem nejen datového prostoru a softwaru, ale i kompletní hardwarové infrastruktury. Do roku 2022 plánuje HPE Greenlake nabídnout jako službu kompletní portfolio svých produktů. 

Plánování v IT je stále těžší 

Zákazníci, kteří byli dosud zvyklí nakupovat vlastní hardware, postupně zjišťují, že tento způsob fungování má více nevýhod než výhod. Predikovat potřeby firmy a jejích systémů na několik let dopředu se ukazuje být stále obtížnějším úkolem. Nákup vlastní infrastruktury vyžaduje vyčlenění investičních nákladů, zároveň se těžko odhaduje, jaká bude její životnost a jaké aktualizace bude v nejbližších letech vyžadovat. V obavách z nedostatečnosti firma obvykle svou infrastrukturu předimenzuje, což znamená výrazně vyšší náklady, a přitom žádnou záruku delší výdrže.

IT řešení na míru

Potřebnou flexibilitu do plánování i provozu IT infrastruktury vnáší HPE GreenLake, komplexní služba, která zákazníkovi umožňuje platit pouze za reálnou spotřebu IT prostředků stejně jako v případě cloudu, avšak s umístěním fyzického hardwaru přímo v jeho vlastním datovém centru. 

Zákazník není nucen plánovat, jaké konkrétní produkty bude potřebovat. Nadefinuje si pouze výpočetní kapacitu, velikost diskových prostorů a druhy aplikací. Od HPE pak dostane návrh řešení připravený na míru. Funkcionality, výkon i aplikace se dají přidávat průběžně, kdykoli vyvstane potřeba. 

Součástí služby je rovněž kompletní servis. Patří sem plánování využití kapacity, financování, měření spotřeby výpočetního výkonu nebo datové kapacity a diagnostika. 

Platíte jen to, co spotřebujete

Kromě toho, že řešení HPE GreenLake umožňuje pružně reagovat na rychle se měnící prostředí IT světa, přinese zákazníkovi rovněž výrazně vyšší efektivitu a s tím spojenou úsporu financí. K úspoře přispívá zejména účtování na základě reálné spotřeby výkonu, prostoru a služeb. Parametry je možné průběžně upravovat, samotný systém neustále analyzuje práci s daty a dokáže předvídat potřebu zvyšování či snižování kapacit. 

Zákazník tedy předem ví, jaké prostředky bude využívat a kolik za ně platit. Kromě toho ví, že v případě nárůstu výpočetních nebo datových potřeb nebude muset podstoupit další proces nákupu, ale pouze objedná navýšení spotřeby stávajících IT prostředků.

S nasazením, instalací a správou řešení HPE GreenLake vám pomohou odborníci ze společnosti S&T. Díky dlouholetým zkušenostem ho dokážou propojit s celou řadou dalších cloudových řešení a navrhnout stoprocentně funkční i maximálně úsporný systém.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku