Hlavní navigace

Jak zefektivnit investiční bankovnictví

29. 9. 2010

Sdílet

Konzultační softwarová společnost Cleverlance nasadila v Citibank novou verzi produktu Clever Trading Solution (CTS), zaměřeného na obchodníky v oblasti cenných papírů na tuzemských i zahraničních kapitálových trzích.

Novinkou je modul s podporou funkcí clearingové banky pro obchodování na Power Exchange Central Europe (PXE, dříve Energetická burza Praha). Díky tomuto kroku Citibank získá centralizaci operací týkajících se provádění funkce clearingové banky spolu s napojením na účetní i další systémy, zvýšení komfortu v jejich realizaci a potažmo rozšíření možností v kvalitě i kvantitě nabízení služeb v této oblasti vlastním klientům.

Komunikace s PXE je postavena na stejných principech jako komunikace s PSE (Prague Stock Exchange), tedy přes komunikační server – software dodávaný organizátorem burzy. Základními využívanými funkcemi jsou správa schránek (informací dávkově šířených z PXE), online informace o MTM ocenění klientských pozic a z nich plynoucí zisky/ztráty, administrace maržových limitů apod.

Petr Kadlec, Vice President/Senior Country Operations Officer Citibank k projektu uvádí: „Cleverlance je naším dlouhodobým partnerem v oblasti investičního bankovnictví. Díky rozšíření CTS o problematiku clearingové banky PXE významně zjednodušíme interní proces a přineseme našim zákazníkům kvalitnější služby.“

CTS vede evidenci přijatých pokynů a realizovaných transakcí s cennými papíry, tvoří účetní záznamy, sleduje otevřené pozice cenných papírů a vede vlastní portfolia banky dle nastavených metodik.

 

cybersecurity22

Zdroj: Cleverlance