Hlavní navigace

Již zítra: Česko-turecké podnikatelské fórum s velkými očekáváními

3. 2. 2013

Sdílet

 Autor: © MasterLu - Fotolia.com
Stovka tureckých firem, premiér Recep Tayyip Erdoğan, ministr hospodářství Zafer ÇAĞLAYAN, prezident Průmyslových a podnikatelských asociací (TÜMSİAD) Hasan SERT, president Nezávislých průmyslových a podnikatelských asociací (MÜSİAD) NAİL OLPAK.

Výše jsou uvedeni hlavní aktéři podnikatelského fóra v Hilton Prague, které zítra, 4. února 2013, organizuje Svaz průmyslu a dopravy ČR ve spolupráci se státními úřady. O akci projevila zájem již téměř stovka českých firem. Řada z nich má dohodnuté bilaterální rozhovory.

Fórum zahájí prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák. “Je to výjimečná příležitost setkání na tak vysoké úrovni a v takovém počtu firem. Právě v této době průmysl potřebuje další impulsy v podobě navazování kontaktů a dojednávání nových kontraktů,” uvedl Jaroslav Hanák. Poukázal současně na obchodní tradici a vybudované podnikatelské vazby, které je třeba dale podporovat.

Turecké firmy zastupují poměrně široké spektrum oborů, zejména pak energetiku, petrochemii, potravinářství, automobilový průmysl či nábytkářství. Turecká ekonomika v posledních letech nebývale mohutní a silně roste.

 

 

Byl pro vás článek přínosný?