Hlavní navigace

Kafeterie benefitů pro snadnou a plně individuální správu odměňování

9. 10. 2015

Sdílet

Jak motivovat své zaměstnance k lepším výkonům? Dávno už je jasné, že jenom peníze nestačí. S tím, jak člověk pracuje, souvisí jeho spokojenost, vztahy na pracovišti, příjemné prostředí a další okolnosti. I proto dnes jen v málokteré firmě jsou zaměstnanci odměňováni pouze platem. Motivační složky odměny ve formě nepeněžitých výhod – tedy nejrůznějších benefitních šeků, jsou jednoznačným trendem v oblasti řízení lidských zdrojů.

Ovšem čím více forem odměňování, tím vyšší administrativní náročnost při jejich zpracovávání, mohlo by se říci. Opak je však pravdou. Moderní technologie již vstoupily i do této oblasti řízení a usnadnily celý systém tak, že již nepřináší jakoukoli zátěž navíc, ale naopak usnadňuje celý proces a snižuje náklady i v jiných oblastech. Jedná se o systém on-line správy benefitů pro který se vžil termín kafeterie. A ne náhodou. Jeho ovládání je stejně jednoduché, jako výběr krémového cappuccina s dvojitou pěnou na displeji automatu na kávu… 

 

Nejmodernější on-line kafeterie pro odměňování a motivaci zaměstnanců a obchodních partnerů v České republice je z dílny vývojářů Up České republiky (Le Cheque Déjeuner s.r.o.). Jedná se o jedinečného pomocníka k plně individuálnímu plánování mixu zaměstnaneckých benefitů. Umožňuje elektronickou správu a sledování benefitního účtu a jeho využívání, sleduje i strukturu produktů a služeb, které zaměstnanci využívají. Nabízí navíc robustní portfolio nadstavbových modulů nastavitelných přesně podle přání a potřeb konkrétní HR strategie firmy. V neposlední řadě se velmi snadno implementuje do stávajících firemních komunikačních systémů, intranetů a jiných reportingových nástrojů společnosti a stává se okamžitě užitečným zdrojem strategických informací usnadňujících řízení a plánování firmy. A výrazně snižuje náklady firmy, odpadá potřeba cokoliv tisknout a snadno se implementuje do účetních systémů.

 

Benefitů, které nejsou finanční povahy, může být mnoho – velmi často se využívají na využití sportovních zařízení, na kulturní události, na dovolené, jazykové kurzy, na nákup v lékárnách, na očkování, adrenalinové zážitky pochopitelně i stravenky… Avšak každý ze zaměstnanců je jiný a má různé koníčky a záliby. To, co někdo může jako konkrétní bonus uvítat, druhého nemusí vůbec zajímat. On-line kafetérie benefitů Gallery Beta to vše ale snadno zvládá. 

 

Zaměstnanci umožňuje vybrat si pro něj nejvhodnější benefit ze široké nabídky a zaměstnavateli přináší perfektní přehled o čerpání a oblibě motivačních výhod a umožní mu tak se zaměstnanci individuálně pracovat a efektivně využít své personální náklady. Každý si může rozhodnout sám, zda raději využije několika menších benefitů, jako jsou třeba vstupy do sportovního zařízení, nebo zda si body na svém účtu nastřádá na celoroční jazykový kurz. Systém kafeterie je spravedlivý, transparentní, jednoduchý a zároveň efektivní pro obě strany. Právě v tom tkví přitažlivost tohoto systému.

 

Co všechno Gallery Beta umí, vám prozradí na www.gallerybeta.cz.

Byl pro vás článek přínosný?