Hlavní navigace

KUPEG podepsal zajistnou smlouvu s Exportní garanční a pojišťovací společností

13. 10. 2014

Sdílet

 Autor: © Iurii Sokolov - Fotolia.com
Čeští exportéři mohou nově získat pojištění pohledávek se státní podporou u úvěrové pojišťovny KUPEG. Ta uzavřela na konci září zajistnou smlouvu se svým akcionářem, Exportní garanční a pojišťovací společností, a.s. (EGAP). Na základě této spolupráce může pojišťovna KUPEG svým klientům jednoduše zprostředkovat pojištění pohledávek se státní podporou. V rámci spolupráce s EGAP je schopna jim zajistit vyšší úvěrové limity než za běžných podmínek. Ve výjimečných případech je navíc možné pojistit i obchodní transakce do zemí, které jsou pro komerční pojišťovnu nedostupné, ale pro EGAP jsou stále pojistitelné.

„Naším cílem je zajistit klientům co možná nejvyšší krytí jejich obchodních transakcí. Díky spolupráci s Exportní garanční a pojišťovací společností a jí poskytovanému zajištění se státní podporou můžeme našim klientům pro některé jejich odběratele nabídnout vyšší úvěrové limity než je běžné, říká Michal Veselý, generální ředitel společnosti KUPEG úvěrová pojišťovna a.s. „Není nutné uzavírání speciální pojistné smlouvy, pouze s klientem navíc uzavřeme Zvláštní pojistné podmínky. Veškerá správa úvěrových limitů i případných pojistných událostí probíhá dál elektronicky prostřednictvím KUPEG ONLINE, což je naše aplikace pro kompletní správu pojistky,“ dodává Michal Veselý.

 

Komu ku prospěchu?

soutez_casestudy

Pojištění pohledávek s podporou EGAP mohou využít společnosti, které mají sídlo v ČR. Lze pojistit dodávky, které splňují podmínku minimálně 50% podílu českého zboží a služeb. Toto krytí lze uplatnit pro odběratele mimo země OECD. Nové možnosti tak získávají čeští exportéři, kteří hledají obchodní příležitosti i mimo země EU na rozvíjejících se trzích Asie, Afriky a Latinské Ameriky. „Služby úvěrové pojišťovny jsou při plánování expanze na nové trhy, kde dosud nemají podnikatelé zkušenosti s řízením rizika, velkou podporou. Naši klienti navíc oceňují skutečnost, že automatickou součástí běžného pojištění pohledávek u naší společnosti je nejen pokrytí komerčních, ale také politických rizik,“ říká Ing. Michal Veselý. „S pojištěním exportu máme rozsáhlé zkušenosti, jen loni jsme pojistili vývoz v hodnotě přes 78 miliard, který směřoval do 98 zemí světa,“ dodává generální ředitel pojišťovny, za níž stojí silná evropská skupina CREDENDO GROUP. Ta je přítomna ve 13 zemích EU a působí prakticky po celém světě. V loňském roce pojistila pohledávky ve výši 82 miliard eur.

 

Byl pro vás článek přínosný?