Hlavní navigace

Logica bude auditovat mýtní systém v Polsku

28. 6. 2011

Sdílet

Elektronický výběr mýta u našich severních sousedů začíná na zhruba 1 600 kilometrech dálnic, rychlostních silnic a vybraných národních silnic.

Společnost Logica bude vykonávat roli nezávislého auditora pro elektronický mýtní systém ( též bývá zmiňován jako mýtný systém) v Polsku, který začala 1. července 2011 provozovat firma Kapsch TrafficCom Poland. Nezávislý auditor bude po dobu 88 měsíců monitorovat plnění 30 klíčových servisních parametrů služby výběru elektronického mýta, jež vyplývají z hlavní smlouvy s Kapsch TrafficCom Poland a polským Ředitelstvím silnic a dálnic (GDDKiA – Generalna dyrekcja dróg krajowych i autostrad). Za auditorské služby zinkasuje Logica 7,7 miliónu eur. Smlouva zahrnuje i opci na dodatečné služby ve výšce 2,8 miliónu eur.

Logica při tomto projektu využije mezinárodní tým expertů a zúročí bohaté zkušenosti z mýtních projektů, které realizuje na Slovensku i v České republice. V Polsku začal elektronický mýtní systém fungovat od 1. července tohoto roku. Využívá mikrovlnnou technologii (DSRC), na níž je založený elektronický mýtní systém i v České republice.

 

Zázrak nad Vislou?


Elektronický výběr mýta v Polsku začíná na zhruba 1 600 kilometrech dálnic, rychlostních silnic a vybraných národních silnic. V budoucnosti se rozšíří na další infrastrukturu silnic v rozsahu 7 600 kilometrů. Mýtní poplatky budou platit všechny vozidla s hmotností nad 3,5 tuny v závislosti na ujeté vzdálenosti.

Kontrakt na nezávislý audit polského elektronického mýtního systému má pro společnost Logica lokální i regionální význam. „Posilujeme lokální pozici na polském trhu a regionální pozici v oblasti inteligentních dopravních systémů. Jsem rád, že jsme vedoucí společnosti pro oblast poradenství a auditu elektronického mýta ve střední Evropě,“ uvedl Štefan Szabó, generální ředitel společnosti Logica v regionu střední a východní Evropy.

Cloud23

 

Zdroj: Logica