Hlavní navigace

Lucie Říhová a Tomáš Kafka se stali novými partnery EY

11. 8. 2015

Sdílet

 Autor: archiv redakce
Společnost EY jmenovala nové partnery v České republice. V daňovém oddělení byla do této funkce povýšena Lucie Říhová, v oddělení investigativních služeb a řešení sporů Tomáš Kafka.

Lucie Říhová (35) je zkušenou daňovou poradkyní v daňovém oddělení poradenské firmy EY v České republice. Zaměřuje se zejména na oblast daní z příjmů právnických osob a mezinárodní daňové strukturování. Zastupuje klienty v daňových řízeních a kontrolách. Poskytuje také poradenství týkající se investičních pobídek, výzkumu a vývoje a dotačních programů z evropských fondů. Mezi její klienty patří především české i mezinárodní firmy z oblasti technologií a vývoje softwaru, výrobní společnosti, zejména výrobci potravin a nápojů a firmy poskytující služby.

 

Do společnosti EY nastoupila v roce 2004, daňovou problematikou se ale zabývá již od roku 2002. Aktivně se podílí také na soutěži EY Podnikatel roku. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde získala titul PhD v oboru financí. Na Vysoké škole ekonomické v Praze (Katedra veřejných financí) působí dále jako lektorka. Je členkou Komory daňových poradců České republiky. Mezi její koníčky patří cestování a střelba. Je členkou českého národního střeleckého týmu a Českého střeleckého svazu.

 

Tomáš Kafka (36) řídí oddělení investigativních služeb a řešení sporů společnosti EY v České republice. Má bohaté zkušenosti s vyšetřováním hospodářské kriminality, včetně prevence, odhalování a vyšetřování podvodů a korupce. Zaměřuje se např. na kriminalitu bílých límečků, korupci v oblasti veřejných zakázek a dotací z prostředků EU či národních programů. Podílel se na zavádění programů zaměřených na prevenci podvodů a korupce ve veřejném sektoru i v nadnárodních společnostech z nejrůznějších ekonomických sektorů, zejména z oblasti energetiky, výrobního průmyslu, farmacie a zdravotnické techniky. Jeho tým poskytuje také forenzní podporu klientům v řešení soudních sporů, arbitráží a mimosoudních vyrovnání
a insolvenčních řízení.

 

Do společnosti EY nastoupil v roce 2002, předtím pracoval v oddělení auditu firmy Arthur Andersen. Vystudoval ekonomii na Institutu ekonomických studií při Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Tomáš je Certifikovaným účetním znalcem (ACCA) a také FCCA (zasloužilý člen ACCA). Pravidelně přispívá svými komentáři do českých médií či na odborných konferencích. Vloni se mu narodila dcera Karolína. Kromě rodiny věnuje svůj volný čas hlavně florbalu. Je již patnáct let brankářem české florbalové reprezentace, s kterou mimo jiné vyhrál stříbrnou a dvě bronzové medaile na mistrovství světa. V české florbalové extralize hraje za Tatran Střešovice. V roce 2011 hrál i v nejvyšší švédské lize Svenska Superligan. Aktivně a rád se podílí také na rozvoji mladých talentů a na charitativních akcích spojených s florbalem.

Byl pro vás článek přínosný?