Hlavní navigace

Manažerské analýzy: hořké poznání nebo sladký sebeklam?

5. 6. 2012

Sdílet

 Autor: © Iakov Kalinin - Fotolia.com
„Schopnost, za niž vděčíme především rozvoji softwarových nástrojů – totiž analyzovat bez větších problémů téměř jakákoli data – staví před management celou řadu nových a zásadních otázek,“ říká Tomáš Nekvapil, poradce a autor knihy Neptejte se účetních.

O manažerských analýzách promluví Tomáš Nekvapil na workshopu, který bude součástí doprovodného programu u příležitosti jubilejního 15. Controllingového fóra, které se koná již příští týden ve dnech 13. a 14. června.

„Fakt, že díky softwarovým prostředkům dokážeme analyzovat snad cokoliv, nás staví před zásadní otázky: Analyzujeme to, co skutečně chceme analyzovat? Jsou naše data opravdu zralá k detailním analýzám? A konečně: Dokážeme unést tíhu výsledku našich analýz?,“ ptá se Tomáš Nekvapil. Na tyto otázky odpoví na svém workshopu Manažerské analýzy – hořké poznání nebo sladký sebeklam?

A jako obvykle chce Tomáš Nekvapil pojmout workshop zábavnou formou: „Tato témata a mnohá další budou řešena vážně i nevážně, především však analyticky. Workshop aspiruje na titul: První akce nové epochy – pozdního excelověku.“

 

Hlavními body workshopu jsou:

* Úspěch má mnoho rodičů, k neúspěchu se nikdo nehlásí. Všeobecné souvislosti odhalování pravdy v lidských pospolitostech, firmy nevyjímaje.

* Analyzujte, co chcete – uvidíte, co potřebujete. Jak kouzlit s hospodářským výsledkem.

* Také analytici mají své dny. Finanční analýza v praxi. Ukázky ukázkových ukazatelů a jiné zázraky.

* Pes hledá s nosem u země. Akční hrdinové operativních analýz. Proč se bojíme šťouralů, i když přinášejí dary?

 

Tomáš Nekvapil vystudoval obor Matematická analýza na Masarykově univerzitě v Brně. Působil v mnoha finančních institucích, posledních osm let je činný jako konzultant a poradce. Je autorem knihy Neptejte se účetních, jak řídit náklady; o své postřehy se pravidelně dělí se čtenáři na FINblogu Finanční-manažer.cz. Na 15. Controllingovém fóru moderuje jednu z odpoledních sekcí a zároveň na ní vystoupí s přednáškou na téma Vyvážení produkční kapacity na objem příležitostí – controllingový pohled. Den poté (14. 6.) povede interaktivní workshop s názvem Manažerské analýzy – hořké poznání nebo sladký sebeklam?

 

© Iakov Kalinin - Fotolia.com

 

 

Byl pro vás článek přínosný?