Hlavní navigace

Nadační fond proti korupci vyhlásil grantovou soutěž na investigativní projekty

23. 5. 2011

Sdílet

NFPK již třetím týdnem přijímá žádosti o grant s cílem odhalení korupce ve veřejné správě. V rámci jednotlivých projektů se očekává mj. i poskytnutí důkazů o korupci, které povedou k podání trestního oznámení.

 „Za účelem redukce nezměrné korupce v naší zemi je nutné, aby korupční činnost přinášela velká rizika. Naším cílem je usvědčit co nejvíce pachatelů této nejhorší formy krádeže“, uvedl Karel Janeček, iniciátor založení Nadačního fondu proti korupci (NFPK) a jeden z donátorů. „Budeme usilovat, aby byly důkladně prošetřeny významné korupční kauzy a dbát na to, aby nebyly jako vždy zameteny pod koberec.“ „Ne peníze, ale korupce smrdí. A ve smradu se špatně dýchá,“ doplnil Stanislav Bernard, člen Správní rady fondu.

Žádosti o granty včetně rozpočtu projektu je možné zaslat na e-mailovou adresu info@nfpk.cz nebo doručit osobně či prostřednictvím pošty do sídla NFPK, Tržiště 13, 118 00 Praha 1. Zprávy i obálky je třeba označit heslem GRANT.

Cílem činnosti NFPK je podpora odhalování korupční činnosti s významným ekonomickým dopadem na veřejnou správu, podpora projektů odhalujících korupci, maximální snaha o „dotahování“ zveřejněných případů korupce do konce a zejména podpora a přispívání k budování etických hodnot v demokratické společnosti.

 

Zdroj: Nadační fond proti korupci

 

Foto: © pressmaster - Fotolia.com

 

Autor článku