Hlavní navigace

O dotace na odbornou přípravu zaměstnanců se žádá ode dneška

Sdílet

Evropský dotační program Educa vyhlašuje druhou výzvu. Velké i střední průmyslové firmy mají příležitost získat 750 milionů Kč jako podporu z EU na projekty vzdělávání zaměstnanců.

Evropský dotační program Educa vyhlašuje druhou výzvu. Velké i střední průmyslové firmy mají příležitost získat 750 milionů korun jako finanční podporu z EU na projekty specifického vzdělávání svých zaměstnanců. 

Šanci na získání dotace mají projekty specializovaného vzdělávání zaměstnanců, kdy 80 % vzdělávacích aktivit musí být zaměřeno na specifické znalosti a činnosti, zbytek školení může být vyplněn vzdělávacími programy obecného charakteru, například jazykové vzdělávání, trénink základních počítačových dovedností, prezentační a komunikační dovednosti, školení pro uživatele komerčně dostupných softwarových programů a podobně. O dotace je možné žádat od půl milionu až do maximální výše 8 milionů korun. Novinkou proti minulé výzvě programu Educa je příležitost žádat o dotace v rámci takzvaného dočasného rámce. Bez ohledu na velikost tak mají firmy šanci získat dotaci až 100 % výdajů souvisejících s projektem, i tomto případě do výše 500 tisíc eur.

Konkrétní rady, jak správně napsat žádost o dotaci a omezit chybovost, dostanou podnikatelé během série vzdělávacích seminářů, které pro ně připravuje agentura CzechInvest na květen a červen.

Příjem žádostí o dotace od půl milionu do 8 milionů korun se spouští právě dnes. Žádosti přijímá agentura CzechInvest do 31. října 2011 (12:00) na adrese: Štěpánská 15, 120 00 Praha 2. Příjem žádostí v rámci dočasného rámce bude ukončen již 31. srpna 2010.

Cloud23