Hlavní navigace

Ondřej Tomek investuje: koupil tři čtvrtiny podílu společnosti Shoptet

22. 10. 2014

Sdílet

 Autor: © Tijana - Fotolia.com
Ondřej Tomek opět rozšiřuje své investice, tentokrát zakoupil necelých 70 % podílu ve společnosti Shoptet, která se zaměřuje na poskytování e-shopových řešení. Cena byla odvozena od hodnoty společnosti, která se odhaduje na tři miliony USD. Někdejší spoluzakladatel Centrum.cz se dnes soustředí zejména na mladé, dynamické firmy s velkým potenciálem. Shoptet se tak zařadí mezi další společnosti, kde má Tomek podíl.

Společnost Shoptet zabývající se pronájmem a tvorbou e-shopů založili v roce 2009 Miroslav Uďan a Tomáš Krejčí. Po pěti letech fungování nyní provozuje Shoptet více než 4 000 e-shopů v Čechách a na Slovensku. V celkovém trhu s e-shopy u nás zabírá Shoptet přibližně 15 % podílu.

„Předcházející tři roky investic a skvělá práce všech lidí vedených Miroslavem Uďanem z Shoptetu udělaly hlavního hráče na trhu pronájmů řešení pro e-commerce a vidím zde velký prostor pro další růst. Jsem velmi rád, že mohu přispět k takto dynamickému růstu. Shoptet skvěle zapadá do mé strategie investovat do silně rostoucích českých, zejména technologických firem a věřím, že v blízké době přidám další zajímavé investice, na které mám vyčleněno okolo 500 milionů korun,“ uvedl Ondřej Tomek.

Ideální příležitost pro nového investora

cyber23

Tomek svůj 69,7% podíl ve společnosti odkoupil od původního zakladatele Tomáše Krejčího. Smlouva byla podepsána 20. října 2014. Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet, nově disponuje 29,3% podílem a 1 % náleží obchodnímu řediteli Ondřeji Brablcovi. Doposud vlastnil 70 % Tomáš Krejčí a Uďanovi příslušelo zbylých 30 %.

„S odchodem spoluzakladatele Tomáše Krejčího, který se rozhodl svou pozornost obrátit na vlastní projekty, se otevřela ideální příležitost pro nového investora. Shoptet je stále rostoucí firma a jsme proto rádi, že právě Ondřej Tomek do nás vložil svou důvěru,“ řekl Miroslav Uďan, CEO Shoptet. Dle statistiky společnosti Shoptet se na jejich e-shopech každý den provede desítky tisíc objednávek a čísla stále stoupají.

Byl pro vás článek přínosný?